Son Dakika Haberleri: Sungurlu'dan İlk Hac Kafilesi Dualarla Uğurlandı

Sungurlu'dan İlk Hac Kafilesi Dualarla Uğurlandı

2 yıl önce

Hac ibadetinin yerine getirecek 78 kişi, Ulu Cami’de düzenlenen törenin ardından kutsal topraklara uğurlandı.

Sungurlu'dan İlk Hac Kafilesi Dualarla Uğurlandı, System.String[]
Hac ibadetinin yerine getirecek 78 kişi, Ulu Cami'de düzenlenen törenin ardından kutsal topraklara uğurlandı.

Sungurlu'dan 52, Çorum'dan 26 olmak üzere toplam 78 hacı adayı iki otobüsle akşam namazı sonrası Medine'ye dua ve göz yaşlarıyla uğurlandı.

Kafile sorumlusu Haydar Özçalık ve Selahaddin Çelikten, hac için çıktıkları yolculuğun sağlıklı, huzurlu bir şekilde tamamlanması temennisinde bulunarak, "Allah, isteyen ve durumu müsait olan herkese bu heyecanı nasip etsin. Hacı adaylarımız bu görevi yerine getirirken sürekle ibadetle meşgul olacaklar. İnşallah hacılarımız, Mescid-i Haram'da kılacakları namazla yüz bin kat sevap kazanacaklar. Bu görev inşallah buraya hacı adaylarımızı uğurlamaya gelen yakınlarına da nasip olur" dediler.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, "İbadetlerin en güzelini yapıyorsunuz. Peygamberin misafiri olmaya gidiyorsunuz. Allah yolunuzu açık etsin" dedi.

Hacı adayları kurban bayramı sonrası Hac vazifelerini yerine getirip ailelerine kavuşacak. - ÇORUMEt Restoranında Fiyat Şoku! Sipariş Vermediği Halde Masaya Getirilen Mezeler Hesaba Eklendi Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Karaaslan Beylik Tabancasıyla İntihar Etti

Erdoğan'dan 9 Kişinin Hayatını Kaybettiği Tren Kazasıyla İlgili Jet Talimat: Tüm Birimler Seferber Edilsin