Suoz Enerji 2023'e Kadar 700 Mw'lık Ges Yatırımı Hedefliyor - Son Dakika

Suoz Enerji 2023'e Kadar 700 Mw'lık Ges Yatırımı Hedefliyor

14.08.2018 09:11
Suoz Enerji 2023'e Kadar 700 Mw'lık Ges Yatırımı Hedefliyor, System.String[]

Eski başbakan Tansu Çiller'in oğullarının sahibi olduğu SUOZ Enerji, geliştirdiği modüler güneş enerji panelleriyle elektrik üretimini yüzde 50'ye kadar arttırmayı başardı.

Eski başbakan Tansu Çiller'in oğullarının sahibi olduğu SUOZ Enerji, geliştirdiği modüler güneş enerji panelleriyle elektrik üretimini yüzde 50'ye kadar arttırmayı başardı.

Kendi ürettiği paneller ile Aydın Kuşadası'nda 110 dönümlük arazi üzerine toplam 12 parselden oluşan santral kuran Berk Uçuran Çiller "Santralde kullandığımız paneller Array Tracking ve özel izleme donanımlı MonoPerc panel yapısı ile diğerlerinden ayrılıyor. 104 derecelik hareket kabiliyeti ile gün boyu güneşi takip edip dik açıyla ışın toplayabiliyor. Bu sayede sabit sistemlere göre yüzde 22 daha fazla elektrik üretebiliyor, bu oran yaz aylarında ise yüzde 50'yi buluyor" diye konuştu.

2023'e kadar yurt içinde 150 MW, global pazarda da 700 MW Güneş Enerji Santrali yatırımı hedeflediklerini ifade eden Çiller " Türkiye'yi sürdürülebilir enerji alanında üretim üssü konumuna ulaştırmak istiyoruz. Yurt dışında da faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu konuda Afrika'yı yakın markajımıza aldık. Tunus ve Angola'da ihale aşamasındayız. Otomotivde de su soğutmalı bataryalarda oldukça ileriye gittik. Hatta büyük bir oto üreticisiyle gizli bir iş planlaması imzaladık. İleride paylaşacağız" dedi.

Son Dakika Sektörel Suoz Enerji 2023'e Kadar 700 Mw'lık Ges Yatırımı Hedefliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var