Suoz Enerji 2023'e Kadar 700 Mw'lık Ges Yatırımı Hedefliyor - Son Dakika

Suoz Enerji 2023'e Kadar 700 Mw'lık Ges Yatırımı Hedefliyor

14.08.2018 09:11
Suoz Enerji 2023'e Kadar 700 Mw'lık Ges Yatırımı Hedefliyor, System.String[]

Eski başbakan Tansu Çiller'in oğullarının sahibi olduğu SUOZ Enerji, geliştirdiği modüler güneş enerji panelleriyle elektrik üretimini yüzde 50'ye kadar arttırmayı başardı.

Eski başbakan Tansu Çiller'in oğullarının sahibi olduğu SUOZ Enerji, geliştirdiği modüler güneş enerji panelleriyle elektrik üretimini yüzde 50'ye kadar arttırmayı başardı.

Kendi ürettiği paneller ile Aydın Kuşadası'nda 110 dönümlük arazi üzerine toplam 12 parselden oluşan santral kuran Berk Uçuran Çiller "Santralde kullandığımız paneller Array Tracking ve özel izleme donanımlı MonoPerc panel yapısı ile diğerlerinden ayrılıyor. 104 derecelik hareket kabiliyeti ile gün boyu güneşi takip edip dik açıyla ışın toplayabiliyor. Bu sayede sabit sistemlere göre yüzde 22 daha fazla elektrik üretebiliyor, bu oran yaz aylarında ise yüzde 50'yi buluyor" diye konuştu.

2023'e kadar yurt içinde 150 MW, global pazarda da 700 MW Güneş Enerji Santrali yatırımı hedeflediklerini ifade eden Çiller " Türkiye'yi sürdürülebilir enerji alanında üretim üssü konumuna ulaştırmak istiyoruz. Yurt dışında da faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu konuda Afrika'yı yakın markajımıza aldık. Tunus ve Angola'da ihale aşamasındayız. Otomotivde de su soğutmalı bataryalarda oldukça ileriye gittik. Hatta büyük bir oto üreticisiyle gizli bir iş planlaması imzaladık. İleride paylaşacağız" dedi.

Son Dakika Sektörel Suoz Enerji 2023'e Kadar 700 Mw'lık Ges Yatırımı Hedefliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yeni Malatyaspor, geriye düştüğü maçta Çaykur Rizespor'u farklı geçti Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan maske uyarısı: N95 ve FFP2 tarzı maskeler toplu alanlarda kullanılmamalı İsrail'de Pfizer/BioNTech aşısı yaptıran 13 kişi yüz felci geçirdi Kontrolden çıkan tır petrol istasyonuna daldı! Şoförün manevrası faciayı önledi Son Dakika: Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a saldırıda bulunan 2 şüpheli gözaltına alındı Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı Ailevi sorunlar nedeniyle tartıştığı ağabeyini av tüfeğiyle öldürdü Kadir Şeker'in öldürdüğü Özgür Duran'ın ailesinin avukatı: Gizli tanığın ifadesiyle dosya bambaşka bir hal alacak