Şüphe Üzerine Yapılan İhbarın Ortaya Çıkardığı Dram - Son Dakika

Şüphe Üzerine Yapılan İhbarın Ortaya Çıkardığı Dram

03.01.2012 14:20
Şüphe Üzerine Yapılan İhbarın Ortaya Çıkardığı Dram, System.String[]

Adana'nın Ceyhan ilçesinde eski bir evde mum ışığı gören vatandaşların "tinerci" şüphesi ile polise yaptığı ihbarla ortaya çıkan 3 kişilik ailenin yaşadığı drama Kaymakam Gürbüz Karakuş son verdi.

Adana'nın Ceyhan ilçesinde eski bir evde mum ışığı gören vatandaşların "tinerci" şüphesi ile polise yaptığı ihbarla ortaya çıkan 3 kişilik ailenin yaşadığı drama Kaymakam Gürbüz Karakuş son verdi.

Ceyhan'ın Mithatpaşa Mahallesi'ndeki eski bir evde mum ışığı gören vatandaşların "tinerci" olabileceği şüphesiyle ihbarda bulunması üzerine, belirtilen adrese giden polisler, eşi tarafından terk edilen İlknur Dulkadir (39), 5 yaşındaki oğlu Ozan ve büyükanne Şükran Er (65) ile karşılaşmıştı.

Sıvaları yer yer dökülmeye başlayan dört odalı evin bir odasında iki kanepe, yerde serili bir kilim ve eski bir ödünç sobadan başka eşyaları olmayan ailenin, hava kararınca da mum yakmak zorunda kaldığını gören polisler, kendi aralarında topladığı parayla erzak alarak İlknur Dulkadir'e destek olmuşlardı.

İlknur Duldakir'in oğlu ve annesiyle ilgili haberlerin gazetelerde yayımlanması üzerine, Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, konuyla ilgili inceleme yaptırdı.

İnceleme sonunda, Dulkadir, oğlu ve annesinin gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunun anlaşılması üzerine, Kaymakam Karakuş aileyi makamında kabul ederek bir süre görüştü.

Karakuş, devlet olarak aileye gerekli desteğin sağlanacağını belirterek, şunları söyledi:

"Öncelikle bu kızımızı Ceyhan Öğretmenevi'nde işe başlatacağız. Çocuğunun ise anaokuluna gitmesini sağlayacağız. Yaşadıkları eski ev oturulamayacak bir durumda. Bu nedenle kendilerini, bir hayırsever vatandaşımızın "ihtiyacı olanlar otursun" diyerek bağışladığı bir daireye yerleştireceğiz. Yaşadıkları dram da böylece sona erecek."

Bunun üzerine çok sevinen İlknur Dulkadir, Kaymakam Karakuş'a teşekkür etti.

Dulkadir, çalışmak için 6 yıl önce Hollanda'ya gittiğini anımsatarak, şunları söyledi:

"Eşim Osman Dulkadir (52) ile orada tanışıp evlenmiş, ancak eşimin isteği üzerine birkaç ay sonra oğlumla Türkiye'ye dönmüştüm. Eşim bize destek olmayıp ihtiyaçlarımızı karşılamayınca yevmiye ile lokantalarda bir süre çalışmış, parasız kaldığımız için eşyalarımızı satmak zorunda kalmıştım. Yaşamak zorunda kaldığımız amcama ait köhne evde, komşumuzun verdiği odunla ısınmaya çalışıyorduk. Şimdi bu sıkıntılı günlerden kurtulacağım için çok mutluyum. Artık bana verilen işte çalışıp oğluma ve anneme rahatlıkla bakabileceğim."

- ADANA

Şüphe Üzerine Yapılan İhbarın Ortaya Çıkardığı Dram

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şüphe Üzerine Yapılan İhbarın Ortaya Çıkardığı Dram - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Arka Sokaklar'ın Pınar'ı İstanbul'u terk edip, çocuk sahibi oldu! İşte son hali 00:28 Arka Sokaklar'ın Pınar'ı İstanbul'u terk edip, çocuk sahibi oldu! İşte son hali Türkiye'nin AB'den destek talebinin ardından 00:01 Türkiye'nin AB'den destek talebinin ardından "Help Turkey" etiketiyle 2 milyona yakın tweet atıldı Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar 23:17 Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar
Manavgat'ta hareketli gece! Otel bölgesinde yeniden yangın başlayınca silahını alan ormanın içine koştu 22:59 Manavgat'ta hareketli gece! Otel bölgesinde yeniden yangın başlayınca silahını alan ormanın içine koştu Arkadaşlarıyla pikniğe giden genç kadın kazara vurularak öldü 21:56 Arkadaşlarıyla pikniğe giden genç kadın kazara vurularak öldü Çukur dizisiyle ünlenen Alperen Duymaz yangın söndürme çalışmalarına katıldı 20:21 Çukur dizisiyle ünlenen Alperen Duymaz yangın söndürme çalışmalarına katıldı
Yangının sembol fotoğrafındaki genç kız konuştu: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi 19:10 Yangının sembol fotoğrafındaki genç kız konuştu: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi Konya'da katledilen 7 kişilik ailenin akrabası etnik provokasyonlara yanıt verdi: Kimse bizi ayıramaz 17:45 Konya'da katledilen 7 kişilik ailenin akrabası etnik provokasyonlara yanıt verdi: Kimse bizi ayıramaz
Advertisement