Şüpheli Paketten Çok İnsanlar Uğraştırdı - Son Dakika

Şüpheli Paketten Çok İnsanlar Uğraştırdı

10.04.2012 12:36
Şüpheli Paketten Çok İnsanlar Uğraştırdı

Şişli'de bir çöp kutusunun yanına sıkıştırılan bir poşet polisi harekete geçirdi.

Şişli'de bir çöp kutusunun yanına sıkıştırılan bir poşet polisi harekete geçirdi. Çevre güvenliğini almaya çalışan polis ekipleri bazı vatandaşların duyarsızlığı yüzünden zor anlar yaşadı.

Ergenekon Caddesi, Pangaltı'daki metro girişi yakınında bir çöp kutusu ile aydınlatma direği arasına sıkıştırılan bir poşet, çevredeki esnaf tarafından polise bildirildi. Olay yerine gelen polis ekipleri de inceleme yaptıktan sonra bomba imha uzmanlarına haber verdi. Bu sırada Ergenekon Caddesi'ndeki trafiği kesen polis ekipleri güvenlik gerekçesiyle yayaların geçmesine de izin vermedi. Ancak bazı kişiler bu duruma aldırış etmeden şüpheli poşetin yanından geçmek istedi. Geçmek için polise direnenlerin de olması üzerine kaldırım güvenlik şeridiyle kapatıldı. Tüm bu yaşananlar üzerine polis ekipleri, megafonla 'çevredeki vatandaşlar uzaklaşın, camlardan bakmayın' uyarısında bulundu. Tüm hazırlıklarını tamamlayan bomba imha uzmanları, şüpheli pakete fünye yerleştirip patlatacağı sırada bu kez, kapalı olmasına rağmen metroya girmek için şüpheli paketin yanından geçen bir kişi yürekleri ağıza getirdi.

Metronun kapalı olması nedeniyle geri dönen kişi aynı hatayı tekrarlamış oldu. Tehlikeli bir iş yaptığının farkında olmadığı anlaşılan kişi metroya girememesinin verdiği kızgınlığı, yaptığı el hareketleriyle gösterdi. Bir süre daha bekleyen polis ekipleri daha sonra şüpheli paketi patlattı. Patlama anında yoldan geçen bazı kişilerin habersiz yakalanması da görüntülere yansıdı. Patlatılan şüpheli paketten iki çift ayakkabı çıktı. Kapatılan cadde tekrar trafiğe açıldı.

(BB) - İstanbul/ Şişli

Kaynak: DHA
Şişli'de ayağı yürüyen merdivene takılan çocuğun 3 parmağı koptu Şişli'de ayağı yürüyen merdivene takılan çocuğun 3 parmağı koptu AVM'DE AYAĞI YÜRÜYEN MERDİVENE SIKIŞAN FİLİPİNLİ ÇOCUĞUN 3 PARMAĞI KOPTU AVM'DE AYAĞI YÜRÜYEN MERDİVENE SIKIŞAN FİLİPİNLİ ÇOCUĞUN 3 PARMAĞI KOPTU İMAMOĞLU ŞİŞLİ HABİTAT YENİ NESİL YAŞAM MERKEZİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI İMAMOĞLU ŞİŞLİ HABİTAT YENİ NESİL YAŞAM MERKEZİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI

Son Dakika Güncel Şüpheli Paketten Çok İnsanlar Uğraştırdı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement