Şüpheli Telefonun Kilit Ekranına Bakan FBI Yasa Dışı İşlemle Suçlanıyor - Son Dakika

Şüpheli Telefonun Kilit Ekranına Bakan FBI Yasa Dışı İşlemle Suçlanıyor

Apple ile yaşadığı sorunlar ile sık sık gündeme gelen FBI, cihazlara erişim için bir arka kapı yetkisi alamadığından sorunları

Şüpheli Telefonun Kilit Ekranına Bakan FBI Yasa Dışı İşlemle Suçlanıyor, System.String[]

Apple ile yaşadığı sorunlar ile sık sık gündeme gelen FBI, cihazlara erişim için bir arka kapı yetkisi alamadığından sorunları kendi başına halletmeye çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde bir şüphelinin akıllı telefonunun kilit ekranına göz atan istihbarat servisi, yasalara göre yasa dışı işlem yapmakla suçlanıyor. İşte konu hakkında merak edilen detaylar!


Kilit Ekranına Bakılamaz


Bir tutuklama sırasında şüpheliye ait akıllı telefonun kilit ekranının fotoğrafını çeken FBI, açılan dava sonrasında önemli bir sorun ile karşı karşıya kalabilir. Seattle'da yer alan bir bölge mahkemesine taşınan olayda Yargıç Hohn Coughenour, kilit ekranından kanıt toplamanın bir arama işlemi olduğunu, bunun ise bir arama emri olmadan yapılamayacağını ve yasaları ihlal ettiğini vurguladı.


FBI tarafından daha öncesinde atılan benzer adımlar da mahkemeye taşınmıştı. Örneğin istihbarat servisinin biyometrik kimlik doğrulama yöntemlerini zorlama yöntemi ile kullanarak cihaza giriş yaptığını duymuştuk. Nitekim bu durum için de davalar açılmış ve mahkeme, bu durumun yasa dışı olduğuna hükmetmişti.


Mevcut durumun nasıl sonuçlanacağı hakkında belirsizlikler sürüyor. Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

56'lık Hülya, sporcu sütyeniyle ayna karşısında poz verdi Cesur paylaşımların kraliçesi, file çorabıyla iç çamaşırsız poz verdi Ünlü modelden, ABD'yi savaş alanına çeviren eylemcilere rekor bağış Büşra Pekin, Şafak Sezer'in "Bir daha filmimde oynatmam" sözlerine cevap verdi Gadırop Fuat sorusu yarışmacıya 3 joker hakkını birden kullandırttı 44 yaşındaki yıldız oyuncu güzelliği ile yıllara meydan okuyor "Fakirsin" dedikleri genç aşçıdan fenomenleri kıskandıracak başarı Dünyanın en genç milyarderinin serveti kurmaca çıktı Dünyanın en güzel kızı seçilmişti! Çocuk modele bir de şimdi bakın Naomi Campbell, metroda çıplak pozlar verdi Ahmet Hakan "Hürriyet, artık sadece internet sitesi üzerinden devam edecek" iddiasına yanıt verdi Ünlü sanatçı Ruşen Güneş hayatını kaybetti Gülben Ergen'den Emre Kara'ya samimi itiraf: TEDx konuşması hayatımın en zorlu işiydi İlişkilerinde kriz yaşayan Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya, birlikte yaşadıkları evi terk etti Sokağa çıkması yasak olan 67 yaşındaki Sinan Çetin, hafta içi sahilde yürüyüş yaptı
20:42