Saçı suçundan daha fazla dikkat çekince, sosyal medyadaki arama ilanı kaldırıldı - Son Dakika

Saçı suçundan daha fazla dikkat çekince, sosyal medyadaki arama ilanı kaldırıldı

09.09.2019 12:21

İngiltere polisi, aradığı uyuşturucu satıcısının fotoğrafını ve bilgilerini sosyal medya hesabından paylaştı. Şüphelinin saç modeli sosyal medyada dalga konusu olunca ilan yayından kaldırıldı.

İngiltere'de Newport bölgesinde bulunan Gwent Polis Merkezi, aranması bulunan bir uyuşturucu satıcısının fotoğrafını Facebook'taki resmi hesaplarından yayınlayarak, görenlerin kendilerine bilgi vermesini istedi. Aradığı uyuşturucu satıcısının fotoğrafını ve bilgilerini sosyal medya hesabından paylaştı. Ancak ilandaki şüphelinin ilginç saç modeli, suçundan daha fazla ilgi çekti.

Uyuşturucu satıcısı Jermaine Taylor, sosyal medyada kısa sürede dalga konusu oldu. Fotoğraf binlerce yorum ve beğeni aldı. Durum üzerine İngiltere polisi, ilanı yayından kaldırdı.

BİNLERCE PAYLAŞIM VE BEĞENİ ALDI

İlginç saç şekli ileisimli şüphelinin fotoğrafının bulunduğu ilan, kısa sürede binlerce yorum, 90 bin beğeni ve binlerce paylaşım aldı.

POLİS İKİNCİ KEZ AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA KALDI

Şüphelinin saç modeli, ilanın önüne geçince polis ikinci bir açıklama yapmak zorunda kaldı. İkinci açıklamada polis, yoğun ilgileri nedeniyle herkese teşekkür eden ve uluslararası takipçilerine 'hoş geldin' diyerek, 'Kabul etmemiz gerekiyor ki bazı yorumlar bizi de güldürdü ama komiklik ile taciz arasındaki çizgi geçilirse sizleri uyarmak bizim görevimiz' ifadelerini kullandı.

"TACİZ EDEN YORUMLAR KANUNA AYKIRIDIR"

Yorumların devam etmesi üzerine bir açıklama daha yayınlayan polis, 'Sosyal medyada taciz eden yorumlar yapmak kanuna aykırıdır ve takipçilerimizi yasal işlem yapabileceğimiz konusunda uyarıyoruz' dedi.

Saçı suçundan daha fazla dikkat çekince, sosyal medyadaki arama ilanı kaldırıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Saçı suçundan daha fazla dikkat çekince, sosyal medyadaki arama ilanı kaldırıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüse yakalanan eşine "O çocukla ağız ağıza mı geldin?" dedi ve ölümle tehdit etti MasterChef'te büyük gerginlik! Mehmet Şef, yemeğini tadıma çıkarmayan Barbaros'u azarladı Ermenistan işgalinden kurtarılan Fuzuli'de 27 yıl sonra ezan okundu Beykoz'da bir otobüs alev alev yandı FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Şeyma Subaşı, vücudunu yağladığı anları paylaştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler