Son Dakika Haberleri: Suriye'de 9 Ayda 5 Bin 862 Kişi Öldü

Suriye'de 9 Ayda 5 Bin 862 Kişi Öldü

7 yıl önce

Suriye'de 9 aydan fazla süredir devam eden yönetim karşıtı gösterilerde güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu 5 bin 862 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Suriye'de 9 Ayda 5 Bin 862 Kişi Öldü, System.String[]
Suriye'de 9 aydan fazla süredir devam eden yönetim karşıtı gösterilerde güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu 5 bin 862 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Suriyeli yerel aktivistler ölenlerin içinde 321 erkek çocuk, 74 kız çocuğu, 146 kadın, 53 öğrenci ve 19 doktor olduğunu aktardı.

2011 yılı uluslar arası alanda hızlı gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak kayda geçerken Arap halkları için bir dönüm noktası oldu. Tunus'ta başlayan; ardından Mısır, Yemen, Libya ve Suriye'ye dalga dalga yayılan halk ayaklanmaları ilk olarak Tunus lideri Zeynel Abidin Bin Ali, ardından Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'i koltuğundan etti. Ülkesindeki ayaklanmaları şiddetle bastırmaya çalışan Libya lideri Muammer Kaddafi ise ülkesini iç savaş ortamına sürüklemesinin ardından yakalanarak öldürüldü. Bölgedeki ayaklanmaların son halkası olan Suriye'de ise 2011 Mart ayı ortalarında başlayan protestolarda şu ana kadar 6 bine yakın insan hayatını kaybetti.Cumhurbaşkanı Erdoğan Erken Emeklilik Tartışmalarına Son Noktayı Koydu Erdoğan'dan Tek Cümlelik Rahip Brunson Çıkışı: Türk Adaleti Kararını Verdi

Son Dakika! Erdoğan'dan "İlişkiler Normale Dönecek" Diyen Trump'a Yanıt: Geciken Bir Açıklama