Suriye'de 9 Ayda 5 Bin 862 Kişi Öldü - Son Dakika

Suriye'de 9 Ayda 5 Bin 862 Kişi Öldü

01.01.2012 02:05
Suriye'de 9 Ayda 5 Bin 862 Kişi Öldü, System.String[]

Suriye'de 9 aydan fazla süredir devam eden yönetim karşıtı gösterilerde güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu 5 bin 862 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Suriye'de 9 aydan fazla süredir devam eden yönetim karşıtı gösterilerde güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu 5 bin 862 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Suriyeli yerel aktivistler ölenlerin içinde 321 erkek çocuk, 74 kız çocuğu, 146 kadın, 53 öğrenci ve 19 doktor olduğunu aktardı.

2011 yılı uluslar arası alanda hızlı gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak kayda geçerken Arap halkları için bir dönüm noktası oldu. Tunus'ta başlayan; ardından Mısır, Yemen, Libya ve Suriye'ye dalga dalga yayılan halk ayaklanmaları ilk olarak Tunus lideri Zeynel Abidin Bin Ali, ardından Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'i koltuğundan etti. Ülkesindeki ayaklanmaları şiddetle bastırmaya çalışan Libya lideri Muammer Kaddafi ise ülkesini iç savaş ortamına sürüklemesinin ardından yakalanarak öldürüldü. Bölgedeki ayaklanmaların son halkası olan Suriye'de ise 2011 Mart ayı ortalarında başlayan protestolarda şu ana kadar 6 bine yakın insan hayatını kaybetti.

Suriye'de 9 Ayda 5 Bin 862 Kişi Öldü

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Suriye'de 9 Ayda 5 Bin 862 Kişi Öldü - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı Muharrem İnce, partisi CHP'ye yüklendi: Her gün yeni bir skandal duyuyoruz Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım