Son Dakika Haberleri: Suriye'de 9 Ayda 5 Bin 862 Kişi Öldü

Suriye'de 9 Ayda 5 Bin 862 Kişi Öldü

7 yıl önce

Suriye'de 9 aydan fazla süredir devam eden yönetim karşıtı gösterilerde güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu 5 bin 862 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Suriye'de 9 Ayda 5 Bin 862 Kişi Öldü, System.String[]
Suriye'de 9 aydan fazla süredir devam eden yönetim karşıtı gösterilerde güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu 5 bin 862 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Suriyeli yerel aktivistler ölenlerin içinde 321 erkek çocuk, 74 kız çocuğu, 146 kadın, 53 öğrenci ve 19 doktor olduğunu aktardı.

2011 yılı uluslar arası alanda hızlı gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak kayda geçerken Arap halkları için bir dönüm noktası oldu. Tunus'ta başlayan; ardından Mısır, Yemen, Libya ve Suriye'ye dalga dalga yayılan halk ayaklanmaları ilk olarak Tunus lideri Zeynel Abidin Bin Ali, ardından Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'i koltuğundan etti. Ülkesindeki ayaklanmaları şiddetle bastırmaya çalışan Libya lideri Muammer Kaddafi ise ülkesini iç savaş ortamına sürüklemesinin ardından yakalanarak öldürüldü. Bölgedeki ayaklanmaların son halkası olan Suriye'de ise 2011 Mart ayı ortalarında başlayan protestolarda şu ana kadar 6 bine yakın insan hayatını kaybetti.15 Yaşındaki Çocuk, Annesinin Alkışları Eşliğinde 14. Kattan Aşağı Atladı Fatih Portakal'dan AK Parti'nin Ankara Adayının Değişeceği İması

Beyaz Saray'dan, Teröristbaşı Fethullah Gülen'in İadesiyle İlgili Açıklama