Suriye'de Hayatını Kaybeden New York Times Muhabiri - Son Dakika

Suriye'de Hayatını Kaybeden New York Times Muhabiri

18.02.2012 16:20
Suriye'de Hayatını Kaybeden New York Times Muhabiri, System.String[]

Suriye'de geçirdiği astım atağı sonucu hayatını kaybeden 2 Pulitzer ödülü sahibi New York Times gazetesi muhabiri Anthony Shadid'in eşi Nada Bakri Shadid, Türkiye Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin kendilerine büyük yardım...

Suriye'de geçirdiği astım atağı sonucu hayatını kaybeden 2 Pulitzer ödülü sahibi New York Times gazetesi muhabiri Anthony Shadid'in eşi Nada Bakri Shadid, Türkiye Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin kendilerine büyük yardım sağladığını belirtti.

Nada Bakri Shadid, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cenazenin bugün İstanbul'a, oradan da yarın defnedilmek üzere Lübnan'a götürüleceğini söyledi.

Lübnan'da hükümet yetkililerinin katılımıyla salı günü bir tören düzenleneceğini bildiren Shadid, yaşanılan süreçte Türk yetkililerden büyük destek gördüklerini vurguladı. Nada Bakri Shadid, "Özellikle Türkiye Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı yetkililerine gösterdikleri müthiş ilgi ve çaba için teşekkür ediyorum. Onlara şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Bu arada, Shadid'in ölümü sırasında yanında bulunan ve cenazesini Türkiye'ye getiren foto muhabiri Tyler Hick'in de cenaze töreni için Beyrut'a geçeceği, daha sonra yaşadığı Kenya'nın başkenti Nairobi'ye gideceği belirtildi.

- ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Suriye'de Hayatını Kaybeden New York Times Muhabiri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Seda Sayan, yeni işiyle seyircilerin karşısına çıkıyor İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı, Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Son Dakika: Türkiye'de 22 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 71 can kaybı, 2102 yeni hasta tespit edildi Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok