Suriye'nin kuzeyindeki Mehmetçik'in teröristleri vurduğu anlar ve yaşadığı sevinç kamerada - Son Dakika

Suriye'nin kuzeyindeki Mehmetçik'in teröristleri vurduğu anlar ve yaşadığı sevinç kamerada

17.10.2019 10:53

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyinde operasyonlar düzenleyen Türk ordusundan yeni videolar gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan son görüntülerde obüslerle PKK hedeflerini vuran askerlerimizin sevinci kameralara yansıdı.

Türkiye'nin bölgede oluşan terör koridorunu temizlemek maksadıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı başarıyla sürüyor. Türkiye'nin, güneyinde güvenli bölge oluşturup mültecileri yerleştirmeyi amaçlayan operasyondan ise videolar gelmeye devam ediyor. Obüsün içinde kaydedilen ve ortaya çıkan görüntülerde Mehmetçik, PKK/ YPG hedeflerini vurduktan sonra büyük sevinç yaşıyor.

Tam olarak hangi noktada kaydedildiği bilinmeyen görüntülerde, PKK hedeflerinin vurulduğunu gören askerimiz "Helal, işte bu be" diyerek sevincini paylaşıyor. Mehmetçik'in bu sevincine, takım arkadaşlarının "Bir daha, bir daha" sesleri eşlik ediyor.

NE OLMUŞTU?

Türkiye'nin ABD ile Güvenli Bölge konusunda anlaşamamasının ardından Suriye'ye düzenlenmesi beklenen ve günlerdir konuşulan harekat, 9 Ekim'de saat 16.00'da başladı. Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı adı verilen harekatın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatıldığını duyurdu. Harekat kapsamında PKK/YPG hedefleri jetlerle ve obüslerle vuruldu.

Suriye'nin kuzeyindeki Mehmetçik'in teröristleri vurduğu anlar ve yaşadığı sevinç kamerada

Son Dakika Güncel Suriye'nin kuzeyindeki Mehmetçik'in teröristleri vurduğu anlar ve yaşadığı sevinç kamerada - Son Dakika


Son Dakika

Son dakika! Azerbaycan, Ermenistan'a ait 2 Su-25 savaş uçağını düşürdü Bakan Koca duyurdu: Düzce'de vaka artışı yüzde 99 seviyesine ulaştı 5 erkek öğrenciye cinsel istismarla suçlanan ücretli öğretmene 52 yıl 5 ay hapis Vaka sayısının yüzde 84 arttığı Bursa'da sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Vali Bilim Kurulu'nu işaret etti ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Antalyaspor'da Tamer Tuna dönemi sona erdi Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı