Suriye'de Muhalifler Geceleri "Gürültü Protestolarıyla" Uyutmuyor - Son Dakika

Suriye'de Muhalifler Geceleri "Gürültü Protestolarıyla" Uyutmuyor

06.01.2012 10:57
Suriye'de Muhalifler Geceleri

Suriyeli muhalifler, gündüzleri düzenledikleri Beşşar Esad karşıtı protestolarını geceleri de "gürültü kampanyasıyla" sürdürüyor.

Suriyeli muhalifler, gündüzleri düzenledikleri Beşşar Esad karşıtı protestolarını geceleri de "gürültü kampanyasıyla" sürdürüyor. Saatler gece yarısını gösterdiğin Humus, Hama, Doula ve Dela gibi şehirlerde, başkent Şam'ın kenar mahallelerinde "gürültü protestoları" düzenleniyor.

Bu gösterilerde saat gece yarısına geldiğinde evlerinde bulunan kadınlar camlara çıkarak, çoğunlukla tencere tava gibi mutfak gereçleriyle gürültü çıkarıyor. Kentlerin sokakları bir anda sessizliğini kaybediyor.

Öte yandan birçok şehirde de geceleri büyük gösteriler düzenleniyor. Muhalifler bu kampanyalarıyla protestolarını 24 saat sürdürmüş oluyor. Muhaliflerin internete yükledikleri videolarda da gösterilere katılımın geniş olduğu görülüyor. Kadınların evlerden sürdürdüğü gürültü protestolarına erkekler de sokaklara inip özellikle kapalı dükkanların kepenklerine vurup gürültü çıkararak katılıyor.

Ayrıca halen birçok kentte geceleri oturma eylemleri düzenleniyor.

Suriye'de Muhalifler Geceleri Gürültü Protestolarıyla Uyutmuyor
Suriye'de Muhalifler Geceleri Gürültü Protestolarıyla Uyutmuyor
Suriye'de Muhalifler Geceleri Gürültü Protestolarıyla Uyutmuyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Suriye'de Muhalifler Geceleri 'Gürültü Protestolarıyla' Uyutmuyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım