Suriye'de Ölenler İçin Ulucami'de Gıyabi Cenaze Namazı - Son Dakika

Suriye'de Ölenler İçin Ulucami'de Gıyabi Cenaze Namazı

07.02.2012 15:20
Suriye'de Ölenler İçin Ulucami'de Gıyabi Cenaze Namazı, System.String[]

Suriye'de kandil gecesi öldürülen yüzlerce kişi için Bursa'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Suriye'de kandil gecesi öldürülen yüzlerce kişi için Bursa'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Suriye'de güvenlik güçleri tarafından Humus'taki saldırılarda yüzlerce kişinin öldürülmesinin ardından Bursa'da bugün öğle namazının ardından Ulucami'de gıyabi cenaze namazı kılındı. Suriye'de yapılan zulmü lanetlediklerini belirten Mazlumder Bursa Şube Başkanı Şakir Çalışkan, son günlerde artan zulme dünyanın sessiz kaldığını söyledi.

Kandil gecesi Suriye'de insanların katledildiğini belirten Çalışkan, "Suriye, tarihine zulüm halkaları eklemeye devam ediyor. Suriye halkının özgürlük talepleri, zalim yönetim tarafından gözyaşı ve kan ile bastırılamaya çalışılıyor. Bu katliamlar yeni katliamlar değil. Suriye insan hakları raporunda 2 Şubat 1982'de Hama'da başlayan bombardımanda 3 bin 412 kişi hayatını kaybetmiş, 5 bin 923 kişi de yaralanmıştı. Saldırılardan sonra başlayan tutuklamalarda birçok kişiden bir daha haber alınamadı. Gözaltına alındıktan sonra kaybolan insan sayısı 20 binden fazladır. Operasyon sadece Hama'da değil, Suriye'nin her yerinde devam etti. İnsanlığın bu katliama artık dur demesi gerekir. Maalesef dünya seyrediyor. Esad diktatörünün kan içiciliği artıyor. Sindirme ve yok etme çabaları sürüyor. Daha fazla kan akmaması için, katil rejime karşı dünya sessiz kalmamalıdır. Beşar Esad, bir gecede 500'den fazla insanı katletmiş, binlerce insanı yaralamıştır. Hastaneye giden yaralılar muhalif diye hastanelere dahi getirilememektedir. Bu kadar açık bir katliama daha ne kadar sessiz kalınabilinir? Orada işkenceye uğrayan çocuklar, tecavüze uğrayan kadınlar, öldürülen gençler bizim çocuklarımız, bizim kadınlarımız ve bizim gençlerimizdir. Artık ne hakla ne gibi bahaneyle yapılan bu katliama sessiz kalabiliriz? Biz Suriye'de yapılan zulmü lanetliyor, kardeşlerimize Allah'tan yardım diliyoruz" dedi.

Grup, cenaze namazının ardından dağıldı. - BURSA

Suriye'de Ölenler İçin Ulucami'de Gıyabi Cenaze Namazı
Suriye'de Ölenler İçin Ulucami'de Gıyabi Cenaze Namazı
Suriye'de Ölenler İçin Ulucami'de Gıyabi Cenaze Namazı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Suriye'de Ölenler İçin Ulucami'de Gıyabi Cenaze Namazı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi