Suriye'deki Olaylar - Son Dakika

Suriye'deki Olaylar

07.09.2012 16:59
Suriye'deki Olaylar, System.String[]

Ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Malatya'daki yurt ve pansiyonlarda misafir edilen bin 486 Suriyeli mülteci daha otobüslerle Kahramanmaraş'a gönderildi.

Ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Malatya'daki yurt ve pansiyonlarda misafir edilen bin 486 Suriyeli mülteci daha otobüslerle Kahramanmaraş'a gönderildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ercan Önal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı liselerin pansiyonları ile yurtlarda konaklatılan bin 486 Suriyeli'nin bugün, 3 ayrı kafile halinde Kahramanmaraş'a gönderildiğini kaydetti.

Kafileleri önce yeni belediye hizmet binasının arkasındaki alanda topladıklarını bildiren Önal, buradan da yola çıkıldığını söyledi.

Kahramanmaraş'taki çadır kentin alt yapısındaki aksama nedeniyle mültecilerin gönderilişinin geciktiğini hatırlatan Önal, "Otobüslerle Kahramanmaraş'a uğurladığımız Suriyelilere kumanya hazırladık. Bagajları karışmasın diye üzerine Arapça ve Türkçe etiketler yapıştırdık. Nihayetinde sorunsuz gönderdik" dedi.

Kahramanmaraş'a gönderilen Suriyelilerden ismini açıklamak istemeyen bazıları da, kendilerine gösterilen ilgi için Türkiye'ye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Malatya'ya gelen 2 bin 886 Suriyeli mülteci şehirdeki yurt ve pansiyonlara yerleştirilmişti. Malatya'da misafir edilen mültecilerden 555'i önceki gün Kahramanmaraş'a gönderilmişti. Malatya'da kalan diğer Suriyeliler de pazar günü Kahramanmaraş'a gönderilecek.

Muhabir: Yeter Erdine/ Tuba Karahan

Yayıncı: Cemal Coşkun - MALATYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Suriye'deki Olaylar - Son Dakika


Son Dakika

Fatih Terim'den yönetime olay sözler: İçerdekilerin arkamdan planlarını bilmiyor değilim Fatih Terim'den kırmızı kart yorumu: Bundan sonra daha çok 11'e 10 çalışmalıyız Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot