Suriye'deki Olaylar - Son Dakika

Suriye'deki Olaylar

26.11.2012 16:23
Suriye'deki Olaylar, System.String[]

Türkiye sınırı yakınındaki Atme kasabası ile Kah ve Akrabat köylerinin Suriye ordusuna ait savaş uçaklarınca bombalanması sonucu bölgeden kaçan çoğunluğu kadın ve çocuk çok sayıda Suriyeli, Türkiye'ye sığındı.

Türkiye sınırı yakınındaki Atme kasabası ile Kah ve Akrabat köylerinin Suriye ordusuna ait savaş uçaklarınca bombalanması sonucu bölgeden kaçan çoğunluğu kadın ve çocuk çok sayıda Suriyeli, Türkiye'ye sığındı. Türk savaş uçaklarının sınıra yakın bölgede uçtuğu öğrenildi.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Bükülmez köyü karşısında Suriye tarafında yer alan Atme kasabası ile Kah ve Akrabat köyleri, Suriye ordusuna ait savaş uçakları tarafından bombalandı.

Yaklaşık 3 saat önce başlayan bombardımanın devam ettiği bölgeden kaçan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda Suriyeli, otomobil, kamyonet ve motosikletlerle Bükülmez köyü sınırına gelerek, Türkiye'ye sığındı.

Bu arada saldırıda yaralanan Suriyeliler de yakınları tarafından getirildikleri sınırdan alınarak, ambulanslarla Hatay'daki hastanelere sevk edildi. Yaralananlar arasında çocukların da bulunduğu gözlendi.

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler, saldırıdan dolayı sadece Atme kasabasında 20'den fazla yaralı olduğunu, diğer köylerde de yaralıların bulunduğunu öğrendiklerini belirtti.

Babel Hava Sınır Kapısı yakınlarının da bombalandığını iddia eden Suriyeliler, Atme kasabasında Meydan Hastanesi olarak adlandırılan binada yaralılara ilk müdahale yapıldığını, uçakların saldırılarını sürdürdüğünü belirtti.

Bu arada Türk savaş uçaklarının da sınıra yakın bölgelerde uçtuğu öğrenildi.

Muhabir: İsmihan Özgüven/Ali Güreli

Yayıncı: İsa Sansar - HATAY

Suriye'deki Olaylar

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Suriye'deki Olaylar - Son Dakika


Son Dakika

Ibrahimovic'ten Ronaldo'ya koronalı gönderme: Sen Zlatan değilsin, virüse meydan okuma Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Ünlü oyuncu Melisa Döngel, arkadaşlarıyla gittiği kafeye alınmayınca olay çıkardı: Sizi bitireceğim Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi