Suriye'deki Olaylar - Son Dakika

Suriye'deki Olaylar

10.04.2012 23:58
Suriye'deki Olaylar, System.String[]

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Suriye'de yaşanan gelişmeleri, yarın Washington'da başlayacak G-8 dışişleri bakanları toplantısında görüşeceklerini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Suriye'de yaşanan gelişmeleri, yarın Washington'da başlayacak G-8 dışişleri bakanları toplantısında görüşeceklerini söyledi.

Clinton, Japonya Dışişleri Bakanı Koichiro Gemba ile görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında, Suriye ile ilgili soruyu da yanıtladı.

BM ve Arap Birliği Özel Temsilcisi Kofi Annan'ın, BM Güvenlik Konseyi'ne gönderdiği mektupta, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'in plandaki taahhütlerini yerine getirmediğine ve son bir haftadır şiddetin daha da götüye gittiğine açıklık getirdiğini belirten Clinton, dün bile Suriye güçlerinin, sınırdan Türkiye'ye geçmeye çalışan sığınmacılara ateş açtığını hatırlattı.

Clinton, ayrıca Suriye güçlerinin Lübnan sınırından da ateş açtığını ve muhalifleri saklandıkları yerden çıkarmak için kendi ormanlarını ateşe verdiklerini de vurguladı.

Hillary Clinton, BM'nin merkezinin bulunduğu New York'ta ve diğer başkentlerde konuyla ilgili yoğun müzakereler yürüttüklerini ifade ederek,

"Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile de görüştüm. Bu konuyu G-8 dışişleri bakanları toplantısında konuşacağız. Bu konuyu Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'la görüşmemde özellikle öne çıkaracağım ve perşembe günü BM Güvenlik Konseyi doğrudan Annan'ı da dinleyecek" dedi.

- WASHINGTON

Suriye'deki Olaylar

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Suriye'deki Olaylar - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti