Suriye'deki Referandumda Seçmen Sayısı 14 Milyon - Son Dakika

Suriye'deki Referandumda Seçmen Sayısı 14 Milyon

19.02.2012 12:16
Suriye'deki Referandumda Seçmen Sayısı 14 Milyon, System.String[]

Suriye yönetiminin yeni anayasa için gerçekleştireceği referandum için ülkede 14 milyon 600 bin kişinin oy hakkı olduğu belirtildi.

Suriye yönetiminin yeni anayasa için gerçekleştireceği referandum için ülkede 14 milyon 600 bin kişinin oy hakkı olduğu belirtildi. Suriye'de ülke genelinde gösteriler devam ederken, yönetim yeni anayasa için referandum hazırlıklarına başladı. Suriye İçişleri Bakanlığı, ülkede yapılacak yeni anayasa referandumu için 14 milyon 600 bin kişinin oy hakkı bulunduğunu bildirdi.

Suriye İçişleri Bakanı Sivil İşlerden Sorumlu Yardımcısı Hasan Celali, resmi haber ajansı SANA'ya yaptığı açıklamasında, ülkede yasalar ve kanunlar kapsamında 14 milyon 600 bin kişinin oy hakkı bulunduğunu ifade ederek, referandumda katılımı artırmak amacıyla sınır kapıları ve hava alanlarında seçim sandıklarının kurulacağını söyledi. Celali, ayrıca referandum için toplam 13 bin 835 seçim merkezi belirlendiğini aktardı.

İçişleri bakanlığının referandumun amacına ulaşması için gerekli tüm çalışmaları tamamladığını ifade eden Celali, referandum işlemleri için gerekli malzemelerin şehirlere dağıtılmaya başlandığını sözlerine ekledi.

Suriye'deki Referandumda Seçmen Sayısı 14 Milyon

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Suriye'deki Referandumda Seçmen Sayısı 14 Milyon - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 19 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 75 can kaybı, 1958 yeni vaka tespit edildi Fatih Terim, Alanyaspor maçında Feghouli ve Belhanda'yı kulübeye çekti Galatasaray'ın 11'i belli oldu! Yıldız futbolcu kadroya geri döndü Prof. Ceyhan'dan şehirler arası seyahat uyarısı: Devletin araya girmesi lazım Hababam Sınıfı'ndaki sahne gerçek oldu! Niğde'de ormanda okul açıldı Optimar'dan genel seçim anketi! AK Parti zirvede tutunurken, sadece 3 parti barajı geçebildi "Saplantılı" aşığı tarafından katledilen Hazal Tektaş'ın son görüntüleri ortaya çıktı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı