Suriye'den Gelenlerin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor - Son Dakika

Suriye'den Gelenlerin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

10.04.2012 11:15
Suriye'den Gelenlerin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

AFAD, Türkiye'de bugün itibariyle 24 bin 288 Suriyeli olduğunu bildirdi.9-10 Nisan arası 205 Suriye vatandaşının Türkiye'ye giriş yaptığı, 138 kişinin ise kendi istekleriyle geri döndüğü aktarıldı.

AFAD, Türkiye'de bugün itibariyle 24 bin 288 Suriyeli olduğunu bildirdi. 9-10 Nisan arası 205 Suriye vatandaşının Türkiye'ye giriş yaptığı, 138 kişinin ise kendi istekleriyle geri döndüğü aktarıldı.

ANKARA,Türkiye'de bugün itibariyle 24 bin 288 Suriyeli olduğunu bildirdi. 9-10 Nisan arası 205 Suriye vatandaşının Türkiye'ye giriş yaptığı, 138 kişinin ise kendi istekleriyle geri döndüğü aktarıldı.

AFAD, Türkiye'ye toplam 38 bin 704 Suriye vatandaşının giriş yaptığını hatırlatarak, bugün itibariyle; Hatay'da 7 bin 456, Gaziantep'te (Nurdağı-İslahiye) 5 bin 939 ve Kilis'te 9 bin 153 kişi ile 25'i refakatçi, 58'i hasta ve yaralı olmak üzere toplam 24 bin 288 Suriye vatandaşının Türkiye'de barındırıldığını bildirdi.

Ayrıca, Hatay'daki çadır kentlerde kurulan 35 sınıfta okul çağındaki 420'si kız, 385'i erkek olmak üzere, toplam 805 Suriye vatandaşına okul öncesi, ilk ve ortaöğretim eğitimi verilmeye devam edildiği kaydedildi.

AFAD, Suriye'deki kaos ortamından Türkiye'ye gelen sığınmacıların, çadır kentlerde ve konteynırlarda; barınma, yiyecek, sağlık ve güvenlik başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının giderildiğini bildirdi. - Ankara

Kaynak: ANKA
İdlib'de şiddetli yağış, bazı kamplarda su baskınlarına neden oldu İdlib'de şiddetli yağış, bazı kamplarda su baskınlarına neden oldu Lavrov: 'İran'ı Rusya-Türkiye-Suriye üçlü formatına dahil etmek için anlaşmaya varıldı' Lavrov: 'İran'ı Rusya-Türkiye-Suriye üçlü formatına dahil etmek için anlaşmaya varıldı' Rusya: İran, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin iyileştirilmesi sürecine dahil olacak Rusya: İran, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin iyileştirilmesi sürecine dahil olacak

Son Dakika Güncel Suriye'den Gelenlerin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement