Suriye, İnsani Yardım Taşıyan Aktivistlerin Sınırdan Geçişine İzin Vermedi - Son Dakika

Suriye, İnsani Yardım Taşıyan Aktivistlerin Sınırdan Geçişine İzin Vermedi

12.01.2012 16:19
Suriye, İnsani Yardım Taşıyan Aktivistlerin Sınırdan Geçişine İzin Vermedi, System.String[]

Dünyanın çeşitli ülkelerinden Kilis'e gelen Suriyeli gurbetçilerden oluşan 'Özgürlük Kafilesi'nin sınırdan geçişine Suriye izin vermedi.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden Kilis'e gelen Suriyeli gurbetçilerden oluşan 'Özgürlük Kafilesi'nin sınırdan geçişine Suriye izin vermedi.

Kilis yakınlarında polis tarafından durdurulan yaklaşık 500 kişilik grubun içinden 5 temsilci ve 1 insan hakları gözlemcisi, sağlık malzemeleri gibi yardımlarla Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçti.

Sınır kapısında polis, geniş güvenlik önlemleri aldı. 5 kişi, Türk yetkililer eşliğinde sınırdan Suriye tarafına geçti. İnsan Hakları Gözlemcisi Avukat Sabri Sayan da polis aracıyla Suriye kapısına hareket etti. Sayan, hareketinden önce yaptığı açıklamada, uzlaşmacı yaklaşımla ekibin Suriye tarafına geçmesi için çalışacaklarını söyledi. Grubun diğer üyeleri, Kumlutepe mevkiinde araç ve otobüslerinde beklemelerini sürdürürken, heyet, Suriye tarafından eli boş döndü.

Suriye yönetiminin, özgürlük kafilesinin geçişine izin vermediği öğrenildi. Suriyeli yetkililerin, Türk Dışişleri Bakanlığı'nın, Suriye Dışişleri Bakanlığı'na bilgi vermesi gerektiğini, ondan sonra geçişin mümkün olabileceğini söyledikleri öğrenildi. Sınırın diğer tarafında Suriyeli askerlerin de güvenlik önlemi aldığı bilgisine ulaşıldı.

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Suriye, İnsani Yardım Taşıyan Aktivistlerin Sınırdan Geçişine İzin Vermedi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: YKS 2021 tercih tarihleri 20 Ağustos'a uzatıldı 21:09 Son Dakika: YKS 2021 tercih tarihleri 20 Ağustos'a uzatıldı Milas Belediye Başkanı kötü haberi az önce verdi! Termik santral ilk defa alevlerle yüz yüze 19:48 Milas Belediye Başkanı kötü haberi az önce verdi! Termik santral ilk defa alevlerle yüz yüze G.Saray Sözcüsü Remzi Sanver: Fatih Terim için terbiye dışı ifadeler kullanan sporcuyu Beşiktaş'a emanet ediyoruz 19:33 G.Saray Sözcüsü Remzi Sanver: Fatih Terim için terbiye dışı ifadeler kullanan sporcuyu Beşiktaş'a emanet ediyoruz
İzleyen dondu kaldı! Güzel sporcu Pamela, tarihin en kötü atlayışlarından birini yaptı 18:44 İzleyen dondu kaldı! Güzel sporcu Pamela, tarihin en kötü atlayışlarından birini yaptı Çekimler sırasında fenalaşan ünlü oyuncu Hülya Duyar'ın beyninde büyük bir tümör tespit edildi 18:11 Çekimler sırasında fenalaşan ünlü oyuncu Hülya Duyar'ın beyninde büyük bir tümör tespit edildi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Fransa ve Yunanistan yardım taleplerini geri çekti 17:25 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Fransa ve Yunanistan yardım taleplerini geri çekti
Orman görevlileriyle tartışarak gözaltına alınan Yusuf Güney'den ilk açıklama: 10 kişi sopalarla saldırdı, savunmak için silahımı aldım 15:56 Orman görevlileriyle tartışarak gözaltına alınan Yusuf Güney'den ilk açıklama: 10 kişi sopalarla saldırdı, savunmak için silahımı aldım 3 gündür kayıp olan Pınar erkek arkadaşının yanında bulundu 15:30 3 gündür kayıp olan Pınar erkek arkadaşının yanında bulundu
Advertisement