Son Dakika Haberleri: Suriye Öğrencilere İftar ve Sahur Yemeği Verildi

Suriye Öğrencilere İftar ve Sahur Yemeği Verildi

5 gün önce

Vefa İnsani Yardım Derneği tarafından Reyhanlı Eğitim Köyü'nde bulunan Suriyeli 900 öğrenciye iftar ve sahur yemeği verildi.

Suriye Öğrencilere İftar ve Sahur Yemeği Verildi, System.String[]
Vefa İnsani Yardım Derneği tarafından Reyhanlı Eğitim Köyü'nde bulunan Suriyeli 900 öğrenciye iftar ve sahur yemeği verildi.

Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yenigün, yaptığı yazılı açıklamada, savaşın mağdur ettiği Suriyeli çocuklarla ramazan ayı münasebetiyle bir araya geldiklerini belirtti.

Öğrencilere iftar ve sahur ikram ettiklerini aktaran Yenigün, " Merkez, çocukların geleceklerini inşa etmeleri açısından her şey düşünülerek tasarlanmış. Emeği geçenlerden Allah razı olsun." dedi.

Derneklerinin 24 ülkede insani yardım çalışması gerçekleştirdiğini kaydeden Yenigün, dünyada iyiliği yaymak için yürüttükleri çalışmalarına katkıda bulunan tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Reyhanlı Eğitim Köyü Koordinatörü Hamza Dinçer de Vefa İnsani Yardım Derneği yöneticileri ve hayırseverlere teşekkür etti.

Reyhanlı ilçesinde Katar RAF ve İHH tarafından 2017 yılında hizmete açılan Reyhanlı Eğitim Köyü'nün eğitim ve idari çalışmaları ise Yetim Vakfı tarafından yürütülüyor.
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 02:52 Kaynak: AATartıştığı Genci Sokak Ortasında Kalbinden Bıçaklayarak Öldürdü Müge Anlı ile Tatlı Sert Programındaki Minik Ecrin Olayı İzleyicilerin Kanını Dondurdu! İşte YSK'nin İstanbul Kararına Karşı Çıkan 4 Üyenin Muhalefet Şerhi ABD, Türkiye'nin Güvenli Bölge Talebine Yanıt Verdi: Yapabileceğimizi Sanmıyoruz