Suriye 'özgürlük Kafilesi' - Son Dakika

Suriye 'özgürlük Kafilesi'

12.01.2012 13:40
Suriye 'özgürlük Kafilesi', System.String[]

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Suriye Özgürlük Kafilesi'nin durumunu yakından izlediklerini belirterek, bu kişilerin Suriye makamları tarafından alınmaması durumunda o zaman yerel makamların gerekli tertibatı alacağını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Suriye Özgürlük Kafilesi'nin durumunu yakından izlediklerini belirterek, bu kişilerin Suriye makamları tarafından alınmaması durumunda o zaman yerel makamların gerekli tertibatı alacağını bildirdi.

Sözcü Ünal, basın bilgilendirme toplantısında soru üzerine, Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye girmeye çalışacak olan ve kendilerine 'Özgürlük Kafilesi' adını veren Suriyeli gençlerin durumunu değerlendirdi.

Bu oluşumun gayri resmi bir oluşum olduğunun anlaşıldığını belirten Ünal, Bakanlık olarak yerel makamlarla yaptıkları bazı temaslar bulunduğunu kaydetti. Ünal, Türkiye'ye giriş çıkış kurallarının genel anlamda belli olduğunu belirterek, bu çerçevede bu kişilerin Türkiye'ye gelerek Türkiye'den bir başka ülkeye gitmelerinin kurallarının da belli olduğunu kaydetti.

Sözcü Ünal, bu kişilerin Suriye makamları tarafından alınmaması durumunda o zaman yerel makamların gerekli tertibatı alacağını, kendilerinin de durumu yakından izlediğini kaydetti.

Yüzlerce Suriyeli gençten oluşan grup, Suriye halkına insani yardım ulaştırmak amacıyla bugün Kilis Öncüpınar Sınır kapısından Suriye'ye geçmeyi planlıyor.

- GAZİANTEP

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Suriye 'özgürlük Kafilesi' - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Arkadaşının evine havalandırma boşluğundan girmek isteyen genç, sıkıştığı yerde öldü 00:04 Arkadaşının evine havalandırma boşluğundan girmek isteyen genç, sıkıştığı yerde öldü A Spor yorumcusu Selahattin Kınalı'nın 23:45 A Spor yorumcusu Selahattin Kınalı'nın "At hırsızları" sözlerine Başakşehir'den sert tepki: Kendisine iade ediyoruz Artan vakalara dikkat çeken Bakan Koca: 1 hafta önceki temaslara dayanıyor 22:58 Artan vakalara dikkat çeken Bakan Koca: 1 hafta önceki temaslara dayanıyor
İstediği parayı vermeyen babasını, annesini ve ağabeyini tabancayla vurdu 22:31 İstediği parayı vermeyen babasını, annesini ve ağabeyini tabancayla vurdu Sokak röportajında gaziye söylenen sözler sosyal medyada tepki topladı 21:53 Sokak röportajında gaziye söylenen sözler sosyal medyada tepki topladı Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü 19:12 Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü
Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı 19:07 Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki topladı: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır 18:01 Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki topladı: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır
Advertisement