Suriye Ulusal Konseyi'nin Başkanı Galyun'un Görev Süresi Uzatıldı - Son Dakika

Suriye Ulusal Konseyi'nin Başkanı Galyun'un Görev Süresi Uzatıldı

16.02.2012 01:06
Suriye Ulusal Konseyi'nin Başkanı Galyun'un Görev Süresi Uzatıldı, System.String[]

Suriye'deki rejime muhalif başlıca kuruluş Suriye Ulusal Konseyi'nin Başkanı Burhan Galyun'un görev süresi uzatıldı.

Suriye'deki rejime muhalif başlıca kuruluş Suriye Ulusal Konseyi'nin Başkanı Burhan Galyun'un görev süresi uzatıldı.

Katar'ın başkenti Doha'da yapılan konseyin toplantısında, Galyun'un görev süresinin uzatılması kararı alındı.

Suriye Ulusal Konseyi Sözcüsü ve Yürütme Kurulu Üyesi Besma Kodmani, Doha'dan telefonla yaptığı açıklamada, Galyun'un görev süresinin 3 ay uzatıldığını belirtti.

Kodmani, dün yaptığı açıklamada, Suriye Ulusal Konseyi'nin çalışma kurallarına göre, üç ayda bir başkanlık seçimi yapılacağını söyleyerek, bunun rotasyona göre yapılması gerektiğini, ama istisnalar olabileceğini söylemişti.

Suriye Ulusal Konseyi'nin ekimde İstanbul'da kurulmasından bu yana başkanlığını üstlenen ve 30 yılı aşkın süredir Fransa'da sürgünde bulunan ulusal solcu öğretim görevlisi Burhan Galyun'un başkanlığa yeniden seçilmesi kuvvetli olasılık olarak görülüyordu.

Favori üçlü arasında yine uzun süredir sürgünde bulunan Amerikan Ford Vakfından liberal görüşlü Besma Kodmani ve tarihi muhalif Hristiyan ve eski komünist George Sabra bulunuyordu. - PARİS

Suriye Ulusal Konseyi'nin Başkanı Galyun'un Görev Süresi Uzatıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Suriye Ulusal Konseyi'nin Başkanı Galyun'un Görev Süresi Uzatıldı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Tümer Metin'in sert eleştirileri sonrası Beşiktaş'tan çarpıcı paylaşım: Sergen Yalçın'ın yanındayız İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi İstanbul'daki vaka sayıları ne durumda? İşte en çok artış olan 8 ilçe İki kamyonun kafa kafaya çarpıştığı kazada, yol kan gölüne döndü: 3 ölü, 1 yaralı Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum