Son Dakika Haberleri: Suriyeli Çerkezlerin Kamptan Çıkarılacağı İddiası

Suriyeli Çerkezlerin Kamptan Çıkarılacağı İddiası

3 yıl önce

Dünya Çerkesleri Dayanışma Komitesi Genel Sekreteri Kenan Kaplan, son zamanlarda "Nizip Konteyner kentte barınan Suriyeli Çerkezlerin sınır dışı edileceği" söylemlerinin asılsız olduğunu bildirdi.

Suriyeli Çerkezlerin Kamptan Çıkarılacağı İddiası, System.String[]
Dünya Çerkesleri Dayanışma Komitesi Genel Sekreteri Kenan Kaplan, son zamanlarda "Nizip Konteyner kentte barınan Suriyeli Çerkezlerin sınır dışı edileceği" söylemlerinin asılsız olduğunu bildirdi.

Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Nizip Konteyner kentte barınan Çerkezlerin sınır dışı edileceği" dedikodularının yayıldığını ve durumun kamp sakinlerini huzursuzluğa ve tedirginliğe ittiğini söyledi.

Suriyeli Çerkezler için yayılan bu söylemlerin, boş sözlerden ibaret olduğunu ifade eden Kaplan şunları kaydetti:

"Özellikle Çerkezlerin kamptan çıkarılacağı ve sınır dışı edileceği burada yaşayan Çerkezleri huzursuz etmekle birlikte hükümete ve devlete karşı olumsuz algıların oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Dünya Çerkesleri Dayanışma Komitesi olarak konuyla ilgili yaptığımız araştırmalar sonucu, bu tür haberlerin asılsız olduğunu ve kasıtlı olarak yayıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bizler komite olarak kamp sakinlerine bu tür haberlere itibar etmemeleri konusunda bilgilendirme yaptık. Ancak hükümet ve AFAD yetkililerinin de bu konu hakkında yapacakları açıklamalar, bu tür kasıtlı dedikoduların önlenmesi bakımında son derece önemli olduğunu düşünüyorum."


ABD'den Afrin Operasyonuna İlk Tepki: Müdahil Olmayacağız! Kılıçdaroğlu'ndan Zeytin Dalı Harekatıyla İlgili İlk Açıklama: Allah Yardımcıları Olsun
Türk Jetleri Vurdu, Tanklar Suriye'ye Girdi! İşte Afrin Operasyonundan Tüm Detaylar