Suriyeli Çocuğun Kaçırıldığı İddiasına 1 Tutuklama - Son Dakika

Suriyeli Çocuğun Kaçırıldığı İddiasına 1 Tutuklama

2 yıl önce

Gaziantep’te Suriyeli bir çocuğun kaçırılarak, fidye istendiği iddialarının ardından gözaltına alınan 3 kişiden biri tutuklandı.

Suriyeli Çocuğun Kaçırıldığı İddiasına 1 Tutuklama, System.String[]

Gaziantep'te Suriyeli bir çocuğun kaçırılarak, fidye istendiği iddialarının ardından gözaltına alınan 3 kişiden biri tutuklandı.


Gaziantep'in Esentepe Mahallesi'nde oturan Ahmet Kasım'ın 7 yaşındaki oğlu Yemen Kasım, babasından aldığı 1 TL ile şeker almak için gittiği bakkaldan geri dönmeyince annesi Gane Assene, Düztepe Polis Karakoluna başvurarak çocuğunun kaybolduğunu bildirmiş, bir süre sonra baba Ahmet Kasım, tekrar karakola giderek çocuğunun fidye için kaçırıldığını söylemişti. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliğinde ifadesi alınan Ahmet Kasım, sorguda 13 bin liralık borcu nedeniyle çocuğun kaçırıldığını ileri sürmüş, babanın ifadeleri doğrultusunda polis ekipleri A.R (53), kızı S.H. (23) ve oğlu Cuma H.'nin kaldığı eve operasyon düzenlemişti. Yemen Kasım'ı da bulan ekipler çocuğu ailesine teslim ederken, anne, kızı ve oğlunu gözaltına almıştı.


Gözaltına alınan A.R, S.H ve Cuma H., sorgularının ardından adli makamlara götürüldü. Cuma H. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, A.R., S.H. ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.


Öte yandan gözaltındaki şahısların ifadelerinde çocuğun ailesini tanıdıklarını belirterek, çocuğu kaçırdıkları ve fidye istedikleri yönündeki iddiaları kabul etmediklerini söylediği öğrenildi. - GAZİANTEP

Haber Yayın Tarihi: 15.05.2018 07:32 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Elazığ depremini günler öncesinden tahmin etti
Elazığ'daki depremden yürek burkan görüntü! Çocuklarını korumak için kendisini siper etti Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür: Doğu Anadolu fay hattı uyanmaya başladı

Son Dakika Haberleri