Kahramanmaraş'ta yaşayan Suriyeliler, askerimize destek olmak için İdlib'e gitti - Son Dakika

Kahramanmaraş'ta yaşayan Suriyeliler, askerimize destek olmak için İdlib'e gitti

1 ay önce

Kahramanmaraş'ta yaşayan bir grup Suriyeli genç, İdlib'deki askerlerimizin yanında Suriye rejimine karşı mücadele etmek için tekbir getirerek memleketlerine gitti.

Rejim güçlerinin İdlib'de düzenlediği hain saldırıda 33 askerimizin şehit düşmesine, Türkiye'de yaşayan Suriyeliler de tepki gösterdi. Ülkelerindeki savaştan kaçıp Kahramanmaraş'a sığınan Suriyeli gençler, İdlib'deki askerlerimizie destek olmak için ülkelerine döndü.

MEMLEKETLERİNE DÖNDÜLER

Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'de bulunan Suriyelilerden, kimisi Avrupa'ya gitmeye çalışırken kimisi de memleketlerine dönmeye başladı. Ülkelerine dönmek için Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne gelen Suriyeli gençlerden Abdullah Elhaccı (21), Suriye'nin İdlib kentinde doğduğunu belirterek, "Biz Kahramanmaraş'ta yaşıyoruz. Biz buradan Türk askerlerine destek vermek için yola çıkıyoruz" ifadelerini kullandı.

Şehirlerarası otobüs terminalindeki Suriyeli gençler, yolculuk öncesi tekbir getirip araçlara bindi.
Son Dakika

Meral Akşener, emekli maaşını İstanbul ve Ankara'da büyükşehir belediyelerinin kampanyalarına bağışladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya destek yağdı! İşte yapılan bağış miktarları Son dakika: Merkez Bankası, virüsün etkilerine karşı 5 maddelik yeni tedbir paketi açıkladı