Son Dakika Haberleri: Suriyeli Muhalif Aktivist ile Gazeteci Kızını, İstanbul'daki Evlerinde Canice Katlettiler

Suriyeli Muhalif Aktivist ile Gazeteci Kızını, İstanbul'daki Evlerinde Canice Katlettiler

11 ay önce İlandır

Suriyeli muhalif aktivist Orouba Barakat ile gazeteci kızı Halla Barakat, Üsküdar'daki evlerinde canice katledildi. Orouba, Esad'ın katliamlarını dünyaya duyurmuştu.

Savaştan dolayı Türkiye'de yaşayan Suriyeli önemli aktivistlerden ve muhalif kimliği ile bilinen Orouba Barakat ve gazeteci kızı Halla Barakat dün akşam saatlerinde İstanbul Üsküdar'daki evlerinde bıçaklanarak katledildi. Cinayet bürosu, katillerin anne ve kızını önce boğduğunu daha sonra bıçakladığını belirtti. Katillerin, cesetlerin kokmasını engellemek amacıyla detarjan kullandığı da öğrenildi. Aileyi tanıyanlar katledilen anne ve kızın bir süre önce Suriye rejimi tarafından tehdit edildiğini öne sürdü.

ESAD'IN KATLİAMLARINI DÜNYAYA DUYURMUŞTU

60 yaşındaki Orouba Barakat, Suriye'deki cezaevlerinde işkence gören muhaliflerle ilgili çok önemli röportajlara imza atmıştı. Orouba, Esed rejiminin cezaevi katliamlarıyla ilgili çok sayıda belgesel ve röportajı, İngilizce ve Arapça olarak dünyaya duyurmuştu.

Suriye'de iç savaşın ardından İngiltere'ye giden Orouba Barakat, bir dönem Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşadıktan sonra İstanbul'a gelmişti.GAZETECİ KIZI, BİR DÖNEM TRT İÇİN ÇALIŞMIŞ

Orouba Barakat'ın genç gazeteci kızı Halla Barakat ise, Ortadoğu'ya yönelik haberler yapan Orient News'te editör olarak çalışıyordu. 22 yaşındaki genç gazetecinin bir dönem TRT için de çalıştığı öğrenildi.

ABLASININ KATLEDİLDİĞİNİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Mavi Marmara gemisinde bulunan Shaaza Barakat, 60 yaşındaki ablası Orouba Barakat ve 22 yaşındaki yeğeni Halla Barakat'ın katledildiğini sosyal medya hesabından duyurdu.
Halla, 2016 Şehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslarasi İlişkiler mezunuydu.

(Kaynak: Yeni Şafak)


YORUMLAR


Otel ve Restoranlara Fuhuş Baskını: 15 Kadın Gözaltına Alındı Muharrem İnce, Sosyal Medyadan "Neredesiniz" Diye Sordu, Takipçileri "Şizofren Olduk" Yanıtını Verdi

Melih Gökçek, Atatürk'e Hakaret Eden Safiye İnci Diye Başka Birini Hedef Gösterince Olay Oldu