Suriyeli Muhalifler, Esed Rejimi Devirmek Amacıyla Yeni Bir Siyasi Oluşum Kurdu - Son Dakika

Suriyeli Muhalifler, Esed Rejimi Devirmek Amacıyla Yeni Bir Siyasi Oluşum Kurdu

19.02.2012 10:22
Suriyeli Muhalifler, Esed Rejimi Devirmek Amacıyla Yeni Bir Siyasi Oluşum Kurdu, System.String[]

Suriye'nin önde gelen muhalifleri Beşşar Esed rejimini düşürmek, devrimin hedeflerin gerçekleştirmek ve Özgür Suriye Ordusunu desteklemek amacıyla Ulusal Değişim adında yeni bir siyasi oluşum kurdu.

Suriye'nin önde gelen muhalifleri Beşşar Esed rejimini düşürmek, devrimin hedeflerin gerçekleştirmek ve Özgür Suriye Ordusunu desteklemek amacıyla Ulusal Değişim adında yeni bir siyasi oluşum kurdu. El Arabiya televizyonunun yayınladığı habere göre, Suriyeli önde gelen 80 muhalif, Esed rejimini devirmek amacıyla İstanbul'da imzaladıkları bir bildiriyle yeni bir siyasi oluşum başlattıklarını açıkladı. Siyasetçi, hukukçu, din adamı ve yerel aktivistlerden oluşan tanınmış muhaliflerin oluşturduğu siyasi oluşumun; dini, ekonomik, kültürel, siyasi özgürlükleri koruyan demokratik bir devlet kurmaya çalışacağı kaydedildi.

Siyasi akımın kurucularından Ömer Kurbiy, Ulusal Değişim Akımı'nın, Suriye'deki devrime destek ve devrimin esaslarını oluşturarak herkesi kucaklayan bir gelecek inşa etmeye çalışacaklarını söyledi. Kurbiy, ayrıca sivil, çoğulcu ve demokratik bir ülke tesis etmeye çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Öte yandan Suriyeli muhalifler Aralık ayında Humus kentinde 'Suriye Ulusal Buluşması' adında bir siyasi oluşum kurmuştu.

Suriyeli Muhalifler, Esed Rejimi Devirmek Amacıyla Yeni Bir Siyasi Oluşum Kurdu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Suriyeli Muhalifler, Esed Rejimi Devirmek Amacıyla Yeni Bir Siyasi Oluşum Kurdu - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Bakan Selçuk, "Maske kalksın" mesajlarına tepki gösterdi: Bu artık bir rica değil Hemen hemen hepimizde var! Telefon israfı milli serveti eritiyor "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı