Suriyeli Muhammed'ten "Türkiye'ye teşekkür" tabelası - Son Dakika

Suriyeli Muhammed'ten "Türkiye'ye teşekkür" tabelası

13.10.2020 00:07

Suriyeli Muhammed'ten "Türkiye'ye teşekkür" tabelası Suriye'nin başkanti Şam'dan kaçarak sığındığı Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde terzilik yapan Muhammed Haled Alhajele, kendilerine kucak açan Türkiye'ye her zaman minnettar ve duacı olduklarını söyledi Suriye'deki iç savaştan kaçarak geldiği...

Suriyeli Muhammed'ten " Türkiye'ye teşekkür" tabelası

Suriye'nin başkanti Şam'dan kaçarak sığındığı Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde terzilik yapan Muhammed Haled Alhajele, kendilerine kucak açan Türkiye'ye her zaman minnettar ve duacı olduklarını söyledi

HATAY - Suriye'deki iç savaştan kaçarak geldiği Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde terzilik yaparak geçimini sağlayan Muhammed Haled Alhajele, dükkanına Türkiye'ye teşekkür tabelası astı.

Yaklaşık 6 yıl önce Suriye'nin başkenti Şam'dan ailesi ile kaçarak Türkiye'ye sığınan Muhammed Haled Alhajele, ikamet ettiği Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde terzilik yaparak ailesinin geçimini sağlıyor. Türkiye'nin Suriyeli mültecilere karşı misafirperverliği ve yardımseverliğinden çok etkilenen Muhammed Haled Alhajele, duygularını dükkanına astığı tabela ile dile getirdi. Muhammed,"Herkes bizi reddederken siz kucak açtınız, herkes bizimle savaşırken bize destek oldunuz. Kardeşlerimiz ve ailemiz oldunuz, bütün iyiliğiniz için çok teşekkür ederiz. İyiliğinizi unutmayacağız" diye yazarak Türkiye'ye minnet ve teşekkürlerini dile getirdi.

İHA Muhabirine konuşan Muhammed Haled Alhajele, "6 yıl önce Reyhanlı'ya geldikten sonra kendi mesleğim olan terzi dükkanını açtım. Sonra aziz Türk milletine bir teşekkür tabelası yaptım. Çünkü bize güveni sağladılar, yardımı sağladılar. Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdoğan'a bizim yanımızda durduğu içinde ona teşekkür ediyorum. Ayrıca aziz Türk milletine ve Recep Tayyip Erdoğan'a doğalgazı bulduklarında dolayı en az Türk milleti kadar sevindiğimizi belirtmek istiyorum ve hayırlı uğurlu olsun diyorum. İnşallah Türkiye her konuda dünyada birinci olacak. Bunun için dua ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Suriyeli Muhammed'ten 'Türkiye'ye teşekkür' tabelası - Son Dakika


Advertisement