Suriyeli Öğrencilere Okul Çantası - Son Dakika

Suriyeli Öğrencilere Okul Çantası

25.10.2013 15:03
Suriyeli Öğrencilere Okul Çantası, System.String[]

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Kahramanmaraş'taki çadır kentte yerleşen Suriyeli ailelerin okula başlayan cocuklarına, Türk Kızılayı ile UNİCEF tarafından okul çantası dağıtıldı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF) tarafından Kahramanmaraş'taki çadır kentte yerleşen Suriyeli ailelerin okula başlayan öğrencilerine okul çantası dağıtıldı.

Yaklaşık 17 bin Suriyelinin barındığı ve 5 bin 630 öğrencinin bulunduğu çadır kentte, eğitim gören 2 bin 500 öğrenciye Türk Kızılayı ve UNİCEF tarafından 2 bin 500 okul çantası dağıtımı gerçekleştirildi.

AFAD tarafından oluşturulan okulda Kahramanmaraş Valiliği tarafından da ilköğretim, orta ve lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerin başta kitap, kırtasiye ve okul yardımları olmak üzere her türlü ihtiyaçları karşılanıyor.

Okul Müdürü Muhammed Kamil Ahmet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başta Türkiye olmak üzere mazlum Suriye halkına yardım eden herkese minnettar olduklarını ifade ederek, açılan okul ve yapılan eğitim yardımları için katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Suriyeli öğretmen Ali Cuma ise kendileri için oluşturulan okulda öğretmenlik yaptıklarını belirterek, "Türk hükümetinin halkımıza yaptıklarından dolayı onlara çok müteşekkiriz. Bizim her anlamda ihtiyaçlarımız düşünülüyor bundan dolayı mutluluk duyuyoruz. Yapılan bu faaliyet çocuklarmız için bir neşe kaynağı oldu." dedi.

Çantalarını alan öğrenciler de yetkililere teşekkür etti. - Kahramanmaraş

Suriyeli Öğrencilere Okul Çantası

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Suriyeli Öğrencilere Okul Çantası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sosyal medyada 21.21.21 paylaşımı gündem oldu Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak İspanya'da çırılçıplak soyunan kadın, kürk protestosu yaptı Ayasofya'da çıplak poz veren mankenden özür geldi Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Eşinin ölüm haberini alan kadın, kalp krizi geçirip hayatını kaybetti Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu