Suriyeliler İçin Türkçe Kursu Açılacak - Son Dakika

Suriyeliler İçin Türkçe Kursu Açılacak

06.02.2014 14:19
Suriyeliler İçin Türkçe Kursu Açılacak, System.String[]

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü'ne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi Şanlıurfa'da yaşayan Suriyeli sığınmacılar için Türkçe kursu açıyor.

Merkez, Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniyle Urfa'ya göç eden ve burada ikamet eden Suriyeli sığınmacılara Türkçe öğretmek için harekete geçti. Suriyelilerin kentteki alış veriş veya sosyal iletişimlerinde büyük sıkıntı çektikleri dolayısıyla açılan kursa ilginin şimdiden yoğun olduğu belirtildi.

Merkez yönetimi, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman' ın da daha önce gündeme getirdiği kurs konusunu çok kısa bir sürede hayata geçireceklerini açıkladı.

12 – 20 yaş aralığındaki gençlere yönelik olarak açılacak kurs haftada 8 saat olarak verilecek. Yaklaşık 3 ay sürecek olan kursta öğretici olarak Edebiyat öğretmeni Ayhan Selçuk Bircan görev alacak.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Canbeyli "Aramızda yaşayan ve çoğu ile komşu olduğumuz Suriyeli mültecilerle farklı dil konuştuğumuz için anlaşamıyor, birbirimizi anlayamıyoruz. Bu yüzden böyle bir kursun gerekli olduğunu düşündük" diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü vekili Murat Önen ise "Yenişehir Gençlik Merkezimiz yine duyarlı davranarak güzel bir projeye imza atıyor. Suriyelilere Türkçeyi öğretmek güzel fikir. Daha önce de değişik projelere imza atan Yenişehir Gençlik Merkezi çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.
(Kaynak: Gazeteipekyol)

Suriyeliler İçin Türkçe Kursu Açılacak

Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel Suriyeliler İçin Türkçe Kursu Açılacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Altının kilogramı 443 bin 500 liraya yükseldi Beyaz Saray'a veda eden Melania Trump'ın simsiyah giyinmesi dikkat çekti Son dakika! Donald Trump, başkanlığının bitmesine saatler kala Beyaz Saray'a veda etti Sıla'dan boşanan Hazer Amani koluna yaptırdığı manidar dövmeyle dikkat çekti Türk iş adamı Yavuz Selim Yükselir BM Dünya Turizm Örgütü Elçiliği'ne seçildi Fotoğrafa beğeni ve yorum yağdı! Yoğun bakım doktoru boş odayı "Oh be" diyerek paylaştı Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı İstanbul'da metro ve metrobüslerde HES kodu kuyruğu