Son Dakika Haberleri: Suriyeliler Yeni Yıla Gösterilerle Girdi

Suriyeliler Yeni Yıla Gösterilerle Girdi

8 yıl önce

Halk ayaklanmasının devam ettiği Suriye'de göstericiler yeni yılı kutlarken hükümet karşıtı sloganlar atmayı da ihmal etmedi.

Suriyeliler Yeni Yıla Gösterilerle Girdi, System.String[]

Halk ayaklanmasının devam ettiği Suriye'de göstericiler yeni yılı kutlarken hükümet karşıtı sloganlar atmayı da ihmal etmedi.


Hatay yakınlarındaki İdlib'de saat kulesinin bulunduğu meydanda toplanan halk, havai fişek ve dans gösterileri ile coştu. Rejim karşıtı sloganlar atan halk, hürriyet istedi. Başkent Şam'ın banliyölerinde de yeni yıl kutlanırken rejime tepki vardı.


Ürdün sınırındaki Dera'da ellerinde meşaleler taşıyan göstericiler tekbirler getirdi. Dera'da Esed rejiminin yanı sıra ülkede korkutucu bir şey görmediklerini söyleyen Arap Birliği gözlemcilerine de tepki vardı. Türkiye sınırındaki Kamışlı'da da yüzlerce kişi yeni yıla protesto gösterisiyle girdi.


Suriye'de 9 aydan fazla süredir devam eden rejim karşıtı gösterilerde güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu 5 bin 862 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Suriyeli yerel aktivistler ölenlerin içinde 321 erkek çocuk, 74 kız çocuğu, 146 kadın, 53 öğrenci ve 19 doktor olduğunu aktardı.

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 03:32 Kaynak: CHAMeteoroloji'den beklenen haber geldi! Yeni haftada kar var
Kara Cuma'da firmaların fiyat oyunu ifşa oldu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu: Lisede sınıfta kalma geri geliyor