Sürreal Yüzler Roma'da - Son Dakika

Sürreal Yüzler Roma'da

12.01.2012 12:28
Sürreal Yüzler Roma'da, System.String[]

Sürrealist bir yaklaşımla insan yüzlerini resmeden genç ressam Müjde Kotil'in sergisi, Roma'da açıldı.

Sürrealist bir yaklaşımla insan yüzlerini resmeden genç ressam Müjde Kotil'in sergisi, Roma'da açıldı.

Art Instute of California'dan (Kaliforniya Sanat Enstitüsü) mezun olduktan sonra Türkiye'de kişisel sergiler açan Müjde Kotil, sürreal (gerçeküstü) ve pop art (pop sanatı) tarzında tuvallerine yansıttığı, insan yüzlerinden oluşan tablolarını İtalya'nın başkenti Roma'ya da taşıdı. Şehrin merkezindeki Piazza Della Repubblica'da (Cumhuriyet Meydanı) bulunan Roma Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği'nde açılan 'Eight Kilos (Sekiz Kilo)' adlı sergide, 28 yaşındaki sanatçının 22 eseri bulunuyor.

Genç ressam, 10 Şubat'a kadar ziyarete açık kalacak olan sergiyi oluşturan eserlerini, 'Sürreal, modern, pop art tarzında, çok renkli, koyu rengin asla kullanılmadığı eserler. Ben karşılaştığım insanların anlık hissettirdiklerini hafızama kaydedip, bunları daha sonra tuvale aktarıyorum' diye anlattı.

GERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİ

Müjde Kotil, bundan sonra tarzında biraz değişikliğe gideceğini belirterek, bir sonraki sergi projesini ise şöyle aktardı:

'Bir geri dönüşüm sergisi projem var. Sokaklardan ve tanıdığım insanların evlerinden çöp topluyorum. Daha sonra bunlardan heykeller ve insan portreleri yapacağım. Dünyada çöplerin geri dönüştürülmesine yoğun bir ilgi var. Yani kağıt, metal ve plastik gibi materyalleri ayrı ayrı atmak. Bu en doğru ve en sağlıklı yöntem. Amacım geri dönüşümün önemine değinmek.'

Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil ve eşi İnci Akil de sergiyi gezdi.

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sürreal Yüzler Roma'da - Son Dakika


Son Dakika

Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Yaz aylarında Volkan - Emre karması ile Alex karması maçı yapabiliriz AK Parti Kastamonu eski İl Başkanı Uluay'ın engelli kızı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Türk İHA'larından nokta atışı! Dağlık Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Harutyunyan böyle vuruldu Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi