Suruç'taki Terör Saldırısı - Son Dakika

Suruç'taki Terör Saldırısı

22.07.2015 18:04
Suruç'taki Terör Saldırısı

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Dragan Çoviç, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde düzenlenen terör saldırısı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı göndererek, saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Dragan Çoviç, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde düzenlenen terör saldırısı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı göndererek, saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Çoviç mesajında, Suruç'taki terör saldırısı haberini derin üzüntüyle öğrendiklerini belirterek, "Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi ve şahsım adına size ve tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına başsağlığı diliyorum" ifadesini kullandı.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar dileyen Çoviç, "Düşüncelerimiz ve dualarımız, bu zor günlerde onlarla birlikte" dedi.

Makedonya'daki Türk Demokratik Partisi (TDP) de mesaj yayımlayarak Suruç'taki terör saldırısını kınadı.

TDP'nin mesajında, "Bu, anavatanımıza karşı yapılmış bir hain saldırıdır. Bu tür terör eylemleri Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğini, barışını, istikrarını ve huzurunu bozma amacını taşımaktadır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti, her sorunun üstesinden gelecek güçtedir ve Türkiye düşmanlarının her türlü karanlık planlarını boşa çıkaracaktır. Bu alçakça saldırıyı düzenleyenler bilmelidir ki milletimiz, her türlü belanın üstesinden gelebilecek inanca, kararlılığa ve güce sahiptir" denildi.

Mesajda, ayrıca TDP olarak saldırının nefretle kınadığı belirtilerek, "Bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti'nin uluslararası teröre karşı mücadelede göstermiş olduğu dik duruşu ve üstün başarılarının bu günlerde de  devam edeceği inancını taşımaktayız. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun" ifadesi yer aldı.

Erdoğan'ı kızdıracak açıklama: İsveç ve Finlandiya, NATO toplantısına katılacak Erdoğan'ı kızdıracak açıklama: İsveç ve Finlandiya, NATO toplantısına katılacak Emine Erdoğan, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan askerler için başsağlığı diledi Emine Erdoğan, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan askerler için başsağlığı diledi Şanlıurfa'nın yöresel lezzetleri davul zurna eşliğinde tanıtıldı Şanlıurfa'nın yöresel lezzetleri davul zurna eşliğinde tanıtıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Suruç'taki Terör Saldırısı - Son Dakika


Advertisement