Suşehri'nden Kısa Kısa - Son Dakika

Suşehri'nden Kısa Kısa

17.05.2011 16:57
Suşehri'nden Kısa Kısa, System.String[]

Türkiye genelinde düzenlenen 3. Ulusal 100 Temel Eser Kitap okuma Yarışmasında, Suşehri Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Ayşe Uluocak, Türkiye 3'üncüsü oldu.

Türkiye genelinde düzenlenen 3. Ulusal 100 Temel Eser Kitap okuma Yarışmasında, Suşehri Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Ayşe Uluocak, Türkiye 3'üncüsü oldu.

Okul Müdürü Eyüp Topçu, okulda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, yarışmaya Türkiye genelinden 842 okul ile birlikte bin 653 öğrencinin katıldığını belirtti.

Öğrencilerinin bu yarışmada Türkiye üçüncülüğü aldığını ifade eden Topçu,

"Bu yıl bronz madalya alarak mutluluğumuza mutluluk kattık. İnşallah önümüzdeki yıllarda birincilik için daha çok çalışacağız. Öğrencilerimin hepsine güveniyorum" dedi.

Ayşe Ulucak ise okuluna üçüncülük kazandırdığı için mutlu olduğunu belirterek, çalışıldığında her şeyin üstesinden gelinebileceğini söyledi.

-SUŞEHRİ'NDE SICAK HAVA ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI -

Suşehri ilçesinde sıcak hava etkisini göstermeye başladı.

Doğal güzelliği ve bol suyu ile ün yapan Suşehri ilçesinde, ilkbahar mevsimi dolayısıyla buğday tarlalarında yeşilin her tonu görülürken, şeker pancarı tarlalarında ise çapa sezonu başladı.

Özellikle hafta sonu balıkçıların uğrak yerlerinden olan Kılıçkaya barajı çevresinde, vatandaşlar hem piknik yapıyor, hem de balık tutmanın zevkini çıkarıyorlar.

Suşehri Kılıçkaya baraj gölündeki su seviyesinin de yükseldiği görüldü.

-SUŞEHRİ VADİ PİKNİĞİ 5 HAZİRAN'DA YAPILACAK-

Suşehri ilçesinin "Vadi Pikniği" 5 Haziranda yapılacak.

Suşehri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Celal Deniz, yaptığı açıklamada, 1990 yılında kurulan Suşehri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin, her yıl İstanbul'da düzenlediği Vadi Pikniği'nin bu yıl 5 Haziran'da İstanbul Şile Üvezli köyü piknik alanında yapılacağını söyledi.

Her yıl gerçekleştirilen pikniğe bu yıl yaklaşık 80 ile 100 bin kişinin katılmasını beklediklerini belirten Deniz, etkinliğe Suşehrilileri davet etti.

- SİVAS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Suşehri'nden Kısa Kısa - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronaya yakalanan Cemal Enginyurt, helallik istedikten sonra sitem etti: İnsan değilsiniz Taş kırma makinesine düşen genç feci şekilde can verdi Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel, iki İngiliz beyaz eşya firmasını satın aldı Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Şömine süsü olarak kullandığı kafatası, 8 yıldır kayıp olan adama ait çıktı Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 21 kişi yaşamını yitirdi Erzincan'da 4,3 büyüklüğündeki deprem, bazı yapılarda çatlaklar oluşturdu Gözaltına alınan kadının iç çamaşırından uyuşturucu ve hassas terazi çıktı