Son Dakika Haberleri: Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda Cemal Kaşıkçı Hareketliliği

Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda Cemal Kaşıkçı Hareketliliği

4 ay önce

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girmesinin ardından ortadan kaybolan Cemal Kaşıkçı ile ilgili kapsamlı soruşturma devam ediyor. 4 sivil araçla konsolosluğa gelen 9 kişi, binadan çantalarla ayrıldı.

Ortadoğu'nun en etkin gazetecilerinden biri olarak gösterilen Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girmesinin ardından kendisinden haber alınamamasıyla ilgili kapsamlı soruşturma devam ediyor.

SİVİL PLAKALI ARAÇLARLA GELDİLER

Polis bariyerleriyle çevrili başkonsolosluk binası önünde yerli ve yabancı gazetecilerin bekleyişi sürerken, konsolosluğa sivil plakalı otomobillerle gelen 9 kişi, 4 ayrı araçla binadan çıktı.

ELLERİNDEKİ ÇANTALAR DİKKATİ ÇEKTİ

Bu kişilerden ikisi, 06 AH 5016 ve 34 ADK 536 plakalı iki ayrı araçla saat 22.35'te, üçü de 34 NL 1806 plakalı otomobille saat 22.50'de konsolosluktan ayrıldı. Üç kişinin konsolosluktan çıkarken ellerinde çantalar taşıdığı görüldü.

Öğle saatlerinde konsolosluğa giren 4 kişi ise saat 23.15'te konsolosluk binasından çıkış yaptı.


YORUMLAR


Polisin Baskın Yaptığı İş Yerlerinde Flash Bellekle Oynanan Kumar Yöntemi Açığa Çıktı Nöbet Tutan Askeri Kafasına Miğferle Vurarak Öldüren Astsubayın Terör Bağlantısı Ortaya Çıktı

Kırılan Camı Naylonla Kapatıp Yola Devam Etmek İsteyen Şoföre Yolcular Engel Oldu