Son Dakika Haberleri: Josef de Souza'nın Bornoz ile Uçağa Binmesi Sonrası Yönetmelik Değişti

Josef de Souza'nın Bornoz ile Uçağa Binmesi Sonrası Yönetmelik Değişti

4 ay önce

Suudi Arabistan'dan Dubai'ye üzerinde bornozla uçan Josef de Souza, ülkede kıyafet yönetmeliğine dair değişiklik yapılmasını sağladı.

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Josef de Souza, futbol hayatını sürdürdüğü Suudi Arabistan'da kuralların değişmesine sebep oldu. Brezilyalı futbolcu geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Dubai yolculuğu sırasında verdiği ilginç görüntülerle gündeme gelmişti. Üzerindeki Bermuda şortla uçağa binmesi engellenen oyuncu, bunun üzerine çantasından çıkardığı bornozu üzerine geçirmiş ve Dubai Havaalanına da bu şekilde iniş yapmıştı.

YÖNETMELİK ESNETİLDİ

Konuyla ilgili yasaklamanın havaalanı ve Suudi havayollarıyla uçan yolculara yönelik yönetmelik ve havaalanı yetkililerin takdir haklarıyla ilgili mevzuattan kaynaklandığı ortaya çıktı. Olayın geniş yankı uyandırması Suudi yetkilileri rahatsız etti. Bunun üzerine yeni bir düzenleme için çalışma başlatıldığı ve konuyla ilgili kuralların değişmesiyle bu çalışmanın sonuçlandırıldığı bildirildi. Buna göre bundan böyle yabancı kişilerin Suudi uçaklarıyla seyahatindeki kıyafet yönetmeliğinin esnetildiği belirtildi.

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


İzmir'de Akılalmaz Olay! İki Kadın, Kediden Bulaşan Parazit Nedeniyle Kör Oldu Doğru Çıkan Tahminleriyle Bilinen Google, Türkiye'deki Yerel Seçim İçin Öngörüsünü Açıkladı

Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı