Suudi Arabistan Devlet Bakanı Cubeyr, ABD'nin Yemen Temsilcisi Lenderking ile görüştü - Son Dakika

Suudi Arabistan Devlet Bakanı Cubeyr, ABD'nin Yemen Temsilcisi Lenderking ile görüştü

24.02.2021 01:31
Suudi Arabistan Devlet Bakanı Cubeyr, ABD'nin Yemen Temsilcisi Lenderking ile görüştü, System.String[]

Suudi Arabistan'ın Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr, ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi Timothy Lenderking ile Yemen'deki gelişmeleri görüştü.

Suudi Arabistan'ın Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr, ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi Timothy Lenderking ile Yemen'deki gelişmeleri görüştü.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Riyad'da gerçekleştirilen görüşmede, Suudi Arabistan'ın insani yardım konusunda Yemen'e verdiği destek gündeme geldi.

Taraflar ayrıca ortak çıkarları ilgilendiren konularda görüş alışverişinde bulundu.

Lenderking, dün 3 Mart'a kadar sürecek, aralarında üst düzey hükümet yetkilileri ile görüşmelerin de olduğu bir dizi temas için Körfez ülkeleri ziyaretine başlamıştı.

Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten itibaren Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Suudi Arabistan Devlet Bakanı Cubeyr, ABD'nin Yemen Temsilcisi Lenderking ile görüştü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bakanlık genelgeyi gönderdi; eğitimde detaylar netleşti! Hangi dersler yüz yüze yapılacak? Oryantal dans videosuyla işinden olan Hande Sarıoğlu annesini paylaştı İçişleri Bakanlığı'ndan yeni normalleşme genelgesi! Market, manav gibi işletmelerin çalışma saatleri uzatıldı Sergen Yalçın, Aboubakar'ın oyundan çıkarken gösterdiği tepkiye ilişkin açıklamada bulundu Besteci Necdet Koyutürk'ün mirasçıları Acun Ilıcalı'yı savcılığa şikayet etti Türkiye'nin günlerdir konuştuğu fuhuş rezaletinde 3 kişi gözaltına alındı Maske takmadığı için uyarılan Tuğba Ekinci, kendisini sert sözlerle savundu Evlilik programında büyük skandal! Yarışmacılar, kimseye aldırış etmeden ilişkiye girdi