Son Dakika Haberleri: Suudi Arabistan, Eğlence Sektörüne 64 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

Suudi Arabistan, Eğlence Sektörüne 64 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

26 gün önce

Suudi Arabistan, sosyal ve ekonomik reformlar kapsamında, önümüzdeki 10 yıl boyunca eğlence sektörüne toplam 64 milyar dolar yatırım gerçekleştirecek.

Suudi Arabistan, Eğlence Sektörüne 64 Milyar Dolar Yatırım Yapacak, System.String[]

AryNews'deki habere göre, Suudi Arabistan'da yakın zamanda kurulan ve ülkedeki konser ve eğlence etkinliklerini düzenleyen Eğlence Genel Müdürlüğü Yöneticisi Ahmad bin Aqeel al-Khatib konuya ilişkin açıklamasında, yatırımların finansmanının hem devlet hem de özel sektör tarafından yapılacağını söyledi.

"2020'DE GERÇEK BİR DEĞİŞİME TANIKLIK EDECEKSİNİZ"

Eğlence Genel Müdürlüğü'nden hafta başında yapılan açıklamada 2018 yılında 5 binden fazla etkinlik planlandığı söylenmişti. Khatib bir opera binası için temel atma işleminin yapıldığını vurgulayarak, "Şimdiden altyapıyı hazırlıyoruz; 2020'de gerçek bir değişime tanıklık edeceksiniz" dedi.

BİRÇOK ALANDA REFORM GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Geçen aylarda konser düzenleyen, çizgi roman kongresi gerçekleştiren (Comic-Con) ve kadın erkek karışık ulusal kutlamaları ilk kez yapan Suudi Arabistan'da Veliaht Prensi Mohammed bin Salman önderliğinde "Vizyon 2030" programı kapsamında birçok alanda reform gerçekleştiriliyor.
Mehmed'in İlk Bölümü Yayınlandı, Sosyal Medyada Diziye Eleştiri Yağdı Arka Sokaklar'ın Yakışıklı Komiseri Nişanlandı! Törene Rol Arkadaşlarından Biri Bile Katılmadı

Savaşçı'nın Kaan Bozok'u Berk Oktay'a Eşinden Şok Suçlama: Kocam Beni Dövdü Yardım Edin