Son Dakika Haberleri: Suudi Bakan, Arap aşiretlerden terör örgütü YPG/PKK'ya destek vermelerini istedi

Suudi Bakan, Arap aşiretlerden terör örgütü YPG/PKK'ya destek vermelerini istedi

5 ay önce

Suudi Arabistan'ın Körfez İlişkileri Bakanı Tamer El Sabhan, Suriye'de bulunan Arap aşiretlerinin temsilcilerini ziyaret edip terör örgütü YPG/PKK'ya destek vermelerini istedi. Sabhan ayrıca, Türkiye ve Katar ile yakınlaşmamaları konusunda aşiretleri uyardığını belirtti.

Suudi Arabistan'ın Körfez İlişkileri Bakanı Tamer El Sabhan, Suriye'de terör örgütü YPG/ PKK işgalindeki bölgeleri ziyaret ederek, bir araya geldiği Arap aşiretlerinin temsilcilerinden terör örgütüne destek vermelerini istedi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, El Sabhan, ABD'nin DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon nezdindeki temsilcisi William Robak ile YPG/PKK işgalindeki bölgelere ziyaret gerçekleştirdi.

ARAP AŞİRETLERİNİN TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Suudi Bakan, Deyrizor ilinin doğusundaki El Ömer Petrol sahasında Arap aşiretlerinin temsilcileri ile de bir araya geldi.

Toplantıda, terör örgütü DEAŞ'a karşı sözde mücadeleye ve bölgedeki Araplara yardım sözünde bulunan El Sabhan, karşılığında terör örgütü YPG/PKK'ya destek istedi.

TÜRKİYE VE KATAR'A KARŞI UYARILARDA BULUNDU

Kaynaklar, El Sabhan'ın ayrıca, Türkiye ve Katar ile yakınlaşmamaları konusunda aşiretleri uyardığını belirtti.

Bakan El Sabhan, daha önce de terör örgütü YPG/PKK'nın işgalindeki bölgelere ziyaretlerde bulunmuştu.

Suudi Bakan, Arap aşiretlerden terör örgütü YPG/PKK'ya destek vermelerini istedi
Haber Yayın Tarihi: 14.06.2019 08:39 Kaynak: AARecep Sert, eşiyle birlikte cezaevini boyladı
1 milyon lira yatırımla açtıkları solucan gübresi fabrikasında işler askıya alındı HDP'li Osman Baydemir'den Türkiye ve Erdoğan hakkında küstah sözler!