Tacikistan'da İlk Özbekçe Ajans Faaliyete Geçti - Son Dakika

Tacikistan'da İlk Özbekçe Ajans Faaliyete Geçti

02.01.2012 11:23
Tacikistan'da İlk Özbekçe Ajans Faaliyete Geçti, System.String[]

Tacikistan'da, Özbekistan dışında Özbekçe yayın yapan ilk haber ajansı hizmete girdi.

Tacikistan'da, Özbekistan dışında Özbekçe yayın yapan ilk haber ajansı hizmete girdi.

Yeni yıl arifesinde başkent Duşanbe'de yayın hayatına başlayan 'Diyar' isimli ajans, Tacikistan'da günlük gelişmeleri Özbekçe okuyucularına duyuracak. Ajans Özbekistan dışında Özbekçe yayın yapan ilk ajans özelliğini taşıyor. Ajans, Özbekçe'nin yanı sıra Rus ve Tacik dillerinde de yayın yapacak.

Nüfusu 8 milyona yaklaşan Tacikistan'da resmi verilere göre bir milyon dolayın Özbek asıllı yaşıyor. Tacikistan'da Kahbar, Avesta ve özel Aisa Plus gibi bazı haber ajansları da faaliyet gösteriyor.

Tacikistan'da İlk Özbekçe Ajans Faaliyete Geçti

Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Tacikistan'da İlk Özbekçe Ajans Faaliyete Geçti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Hanife Gürdal ve ailesinin kar macerası hastanede bitti İş makinelerinin bile ulaşamadığı köyde, evlerine kar tünelleriyle gidiyorlar İki arkadaş kafa kafaya verip Doğu Anadolu'nun en büyük tesisini kurdu! Aylık 20 ton mantar üretiyorlar Sadakatsiz'in bölüm sonu izleyicileri ekrana kilitledi! Bir kişi Asya'nın gözünün önünde inşattan düştü Survivor 2021'in 10. bölüm fragmanı yayınlandı! "Çok üzücü bir durum var" diyen Acun Ilıcalı, acil durum konseyi yapıyor ABD'nin yeni başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu Hastanedeki aşk intiharıyla ilgili herkes aynı soruyu soruyor: O silah oraya nasıl sokuldu?