Son Dakika Haberleri: Tahmazoğlu: 2011, Şahinbey İçin Hizmet Yılı Oldu

Tahmazoğlu: 2011, Şahinbey İçin Hizmet Yılı Oldu

8 yıl önce

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 2011 yılının ilçeleri için hizmet yılı olduğunu söyledi.

Tahmazoğlu: 2011, Şahinbey İçin Hizmet Yılı Oldu, System.String[]
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 2011 yılının ilçeleri için hizmet yılı olduğunu söyledi.

Şahinbey Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısının birinci oturumu, Tahmazoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Oturumda, 2011 yılında yapılan çalışmaları anlatan Tahmazoğlu, vatandaş memnuniyeti için önemli projelere imza attıklarını ifade etti.

Bir yılda, 103 bin ton asfalt çalışması yaptıklarını belirten Tahmazoğlu, "İlçeye bağlanan yeni mahalleler de dahil olmak üzere, 718 bin metrekare kilit taşı çalışması yaptık. Kentsel dönüşüm çalışmalarına da büyük önem verdik. Nuripazarbaşı ve Özdemirbey bölgesinde 585 yapıyı kapsayan projemizde 265 yapıyı kamulaştırdık ve 172 binayı yıktık. Örnek gösterilen kentsel dönüşüm çalışmamızı Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar bir ayda iki kez gezdi. Yine Yazıcık Mahallesi'nde başlattığımız ve 156 binayı kapsayan kentsel dönüşüm çalışmamızda 53 bina kamulaştırılırken, 6'sı yıkıldı. Bir taraftan kentsel dönüşümle çarpık yapılar yıkılırken, diğer taraftan modern konutlar yapıyoruz. Etiler'de 296, Serinevler'de 300 konutumuz bir yılda tamamlandı. Yeşilvadi'de 702 konut ile Akkent Spor Köyü yüzme havuzunun temelini de attık." şeklinde konuştu.

Restorasyon çalışmalarını da anlatan Tahmazoğlu, "Bostancı Mektebi ve Gümrük Hanı'nı restore ettik. Tarihi dokunun gün yüzüne çıkartılması adına Şıh Camii çevresinde yıkımlar yaptık. Sokak sağlıklaştırma projesine başladık." ifadelerini kullandı. 2,5 yılda 27 soysal tesis, 3 adet gençlik merkezi yapıp, hizmete sunduklarını aktaran Tahmazoğlu, "Şu anda 11 sosyal tesis inşaatımız devam ediyor. Bir yılda 10 bin 456 kursiyerimiz tesislerimizde çeşitli kurslarda eğitim aldı." dedi. 2011 yılı içerisinde 100 adet yeni park yaptıklarını, 65 parkı da yenilediklerini anlatan Tahmazoğlu, "Parklarımıza kondisyon aleti ve çocuk oyun grupları yanı sıra 18 adet futbol sahası ve 15 adet basketbol sahası yaptık." diye konuştu.

Eğitimin desteklenmesi adına yapılan çalışmalara da değinen Tahmazoğlu, şunları söyledi: "Eğitimde başarının desteklenmesi adına okul birincilerimize dizüstü bilgisayar hediye ettik. Öğrencilerimize kırtasiye yardımı yaptık. Okul bahçesi müsait olan okullarımıza halı sahalar yaptık. Bunlara ek olarak, 32 derslikli ilköğretim okulu yapımı için protokol imzaladık. Temel kazı çalışmalarına başladık. Bununla da yetinmeyerek bir anaokulu ve bir ortaöğretim okulu yapmak için çalışmalara başladık."Doğru Çıkan Tahminleriyle Bilinen Google, Türkiye'deki Yerel Seçim İçin Öngörüsünü Açıkladı Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı

Türkiye'nin En Genç Belediye Başkan Adayı Belli Oldu