Tahsin Babaş, Gazetecilerin Bayramını Kutladı - Son Dakika

Tahsin Babaş, Gazetecilerin Bayramını Kutladı

20.10.2015 13:10
Tahsin Babaş, Gazetecilerin Bayramını Kutladı, System.String[]

Kastamonu Belediyesi Başkanı Tahsin Babaş, gazeteciliğin fedakarlık isteyen mesleklerden bir tanesi olduğunu söyledi.

Kastamonu Belediyesi Başkanı Tahsin Babaş, gazeteciliğin fedakarlık isteyen mesleklerden bir tanesi olduğunu söyledi.

Tahsin Babaş, 21 Ekim Gazeteciler Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Tahsin Babaş, mesajında şunları kaydetti: "21 Ekim 1860, Agah Efendi ve İbrahim Şinasi'nin yardımıyla çıkan ve Türkiye'nin ilk özel fikir gazetesi olan Tercüman-ı Ahval'in yayın hayatına başladığı gündür. Bugün Türk Basını tarafından da Gazeteciler Bayramı olarak kutlanmaktadır. Toplumun aydınlatılmasında ve bilgilendirilmesinde, demokrasinin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesinde etkin rol oynayan gazetecilik, günümüzün en dinamik ve en fedakarlık isteyen mesleklerinden birisidir. Çok zor şartlarda mesleklerini icra eden, halkın gözü ve kulağı olan, idarecilere ışık tutan medya mensuplarının özverili çalışmalarını takdir etmemek elde değil" dedi.

"HÜSNÜ AÇIKSÖZ, KASTAMONU İÇİN BİR GURUR KAYNAĞIDIR"

Kastamonu'nun da basın tarihi açısından 150 yıllık çok köklü bir geçmişe sahip olduğunu söyleyen Tahsin Babaş, Kastamonulu olarak Hüsnü Açıksöz gibi Milli Mücadele'ye çok önemli katkıları olmuş bir şahsiyete sahip olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

Kastamonu Belediyesi olarak basına ve basın çalışanlarına verdikleri değeri sözlerinde vurgulayan Babaş, "Biz Kastamonulu olarak geçmişimize sahip çıkmak ve sahip olduğumuz kültür mirasını gelecek nesillere aktarmak adına Milli Mücadeleye büyük katkıları olmuş Hüsnü Açıksöz'ün adını Kuyudibi girişindeki meydana verdik. Hüsnü Açıksöz tüm Kastamonu halkı ve Kastamonu basın tarihi için bir mihenk taşı, bir gurur kaynağıdır. Biz de bunu gelecek nesillere ulaştırmak istiyoruz" diye konuştu.

"BASIN, DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ BİR UNSURUDUR"

Basının, demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu belirten Tahsin Babaş, "Basın, ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli bir kurumdur. Ayrıca basın demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur" şeklinde konuştu.

Gazetecilerin bölge, ülke ve dünya gündemini belirlemede büyük rol oynadıklarını aktaran Babaş, gazetecilerin yaptıkları haber ve değerlendirmeleri ile de toplumu bilinçlendirme sorumluluklarının olduğunu hatırlattı.

Babaş, şöyle devam etti: "Bu duygu ve düşüncelerle, Kastamonu'da faaliyet gösteren yerel gazete, dergi, radyo ve ulusal ajans temsilcilerinin 21 Ekim Gazeteciler Bayramı'nı kutlar, meslek hayatlarında başarılarının devamını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım. Ayrıca vazife uğruna hayatlarını kaybeden çok değerli basın çalışanlarımıza da Allah'tan rahmet diler, saygı ve sevgilerimi sunarım" - KASTAMONU

Tahsin Babaş, Gazetecilerin Bayramını Kutladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tahsin Babaş, Gazetecilerin Bayramını Kutladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmir'deki depremde 12 can kaybı, 438 yaralımız var Depremin ardından İzmir'de 4 hastanenin tahliye edildiği iddialarını İl Sağlık Müdürlüğü yalanladı İzmir Valisi Köşger, vatandaşları belirlenen toplanma alanlarına davet etti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 12'ye, yaralı sayısı 438'e yükseldi Bakan Soylu fotoğrafla uyardı: Lütfen araçlarınızı kullanmayın, yolları müdahale ekiplerimize bırakın Deprem anında ve sonrasında neler yapılmalı? AFAD, önemli bilgileri paylaştı Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak