"Tahta At Çocuk Oyuncak Atölyesi Projesi" Protokolü İmzalandı - Son Dakika

"Tahta At Çocuk Oyuncak Atölyesi Projesi" Protokolü İmzalandı

18.02.2012 10:48

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, "Tahta At Çocuk Oyuncak Atölyesi Projesi" protokolünü imzaladı.(ASO) Müdürlüğünce gerçekleştirilecek projeyle, nitelikli iş gücü ve...

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, "Tahta At Çocuk Oyuncak Atölyesi Projesi" protokolünü imzaladı.

Çanakkale Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, GMKA'nın desteği, belediyenin yürütücülüğünde, Çanakkale Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu

(ASO) Müdürlüğünce gerçekleştirilecek projeyle, nitelikli iş gücü ve istihdamın arttırılmasının hedeflendiği bildirildi.

Projeyle, küçük sanayi sitesinde yer alan ve mülkiyeti belediyeye ait 2 iş yerinde atölye kurulacağı belirtilen açıklamada, il merkezi sınırları içinde ikamet eden, 18-40 yaş arasında en az 3'te biri kadın ve engelliden oluşan 18 kişinin, hem üretim yapması hem de meslek edinmesinin amaçlandığı kaydedildi.

Ahşap çocuk oyuncak üretiminde, modern teknolojiye sahip ve seri üretime imkan tanıyan örnek atölyeyle bölgenin tanınmış kültürel mirası Troia Atı'nın, kültürel farkındalığı arttıracak şekilde tasarlanacağı bildirilen açıklamada, proje bütçesinin, 133 bin 333 TL olduğu vurgulandı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yaptığı açıklamada, GMKA uzmanlarına teşekkür ederek, belediye olarak ajansa sundukları 5 projenin de kabul edildiğini bildirdi.

GMKA Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan da "2011 Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı", kapsamında ajansa yapılan 123 proje başvurusundan 39'nun kabul edildiğini belirterek, projelerden 22'sinin Balıkesir, 17'sinin ise Çanakkale'den olduğunu söyledi.

Gündoğan, "Çanakkale Belediyesine ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çünkü gerçekten örnek bir kuruluş. Bütün proje kategorilerinde projeler sunuyor ve yükümlülüklerini zamanında yerine getiriyor" dedi.

Proje kapsamında 2 8 Mart tarihinde başlayacak kurslara başvuruda bulunmak isteyenler, "www.canakkale.bel.tr" adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilecek.

- ÇANAKKALE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Tahta At Çocuk Oyuncak Atölyesi Projesi' Protokolü İmzalandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı