Taksici ve Minibüsçülerden Teröre Tepki Konvoyu - Son Dakika

Taksici ve Minibüsçülerden Teröre Tepki Konvoyu

Taksici ve Minibüsçülerden Teröre Tepki Konvoyu
Son Güncelleme: 10.09.2015 16:55

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yüzlerce taksici ve minibüsçü, artan terör olaylarına tepki göstermek için konvoy düzenledi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yüzlerce taksici ve minibüsçü, artan terör olaylarına tepki göstermek için konvoy düzenledi.

Kdz. Ereğli ilçesinde son zamanlarda artan terör olaylarını protesto etmek için Kdz. Ereğli Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası öncülüğünde konvoy düzenlendi. Konvoya ilçedeki taksiciler, servis minibüsleri, halk otobüsleri ve köylere yolcu taşıyan minibüsler katıldı. Konvoyun yola çıkmasının ardından sivil araçlar da katılarak destek verdi. Konvoyun ilçe merkezinden geçişi sırasında yol kenarında bekleyen vatandaşlar alkışlarla destek oldu. Müftü Mahallesi Suat Başol Sokak üzerinde toplanan konvoy Kepez istikametinden dolaşıp şehir merkezine gelerek Amirallik Kavşağı'nda eylemi sonlandırdı. Konvoy sırasında sürücüler kornaları ile teröre tepki gösterdi.

Konvoyun sonlandırılmasının ardından gazetecilere açıklama yapan Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, terör olaylarına tepki göstermek için bu eylemi gerçekleştirdiklerini söyledi. Ülkeyi yöneten tüm siyasilere de teröre karşı birlikte hareket etme çağrısında bulunan Civelek, "Hakikaten üzücü bir olay. Böyle bir eylem yapılmaması lazım ama yaptırıyorlar. Mecburen yapıyoruz. Teröre çok tepkiliyiz. 400 tane esnaf arkadaşımız var. Daha da katılamayan arkadaşlarımız var. Biz şoför esnafı olduğumuz için görevimizi devam ettirmemiz gerekiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde herkes duyarlı. Duyarlı vatandaşlarımızı görüyorsunuz. Teröre lanet yağdırıyor. Bizler de tepki için şoför esnafımızla beraber eylem yaptık. Hakikaten yetkililerimiz de bizi duysun. Bir an önce ne gerekiyorsa, bütün siyasi partiler birlik ve beraberlik içerisinde olması lazım. Türkiye hepimizin. Doğusuyla batısıyla bizim. Çünkü bizim gidecek bir yerimiz yok. Dış güçler bizi yemeye çalışıyor. Kanımızdan faydalanmaya çalışıyor. Bir an önce bu terörün bitmesini istiyoruz. Herkesin çoluğu çocuğu var. Analar ağlıyor. Şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyorum" dedi. - ZONGULDAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Taksici ve Minibüsçülerden Teröre Tepki Konvoyu - Son Dakika


Advertisement