Taksicilerin Durak İsyanı Çözümlenemedi - Son Dakika

Taksicilerin Durak İsyanı Çözümlenemedi

06.01.2012 14:33
Taksicilerin Durak İsyanı Çözümlenemedi, System.String[]

Erzurum'da tek tip durak uygulamasına geçilmesinin planlanması üzerine çok sayıda taksi durağı projelerini belediyeye sunarak duraklarını yaptırdı.

Erzurum'da tek tip durak uygulamasına geçilmesinin planlanması üzerine çok sayıda taksi durağı projelerini belediyeye sunarak duraklarını yaptırdı. Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından onaylandığını iddia ettikleri durakları yine Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yıkılmak istenince taksi durağı esnafı ile zabıta ekipleri arasında arbede yaşandı.

Sabah saatlerinde belediye zabıta ekiplerinin taksi durağına geldiğini ve yapımı yeni tamamlanan taksi durağının uygun olmadığı gerekçesiyle yıkılacağının söylendiğini dile getiren taksiciler, Büyükşehir Belediyesine gelerek sorunlarını anlatmaya çalıştı. Taksiciler, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığına sundukları projenin kabul edildiğini fakat zabıta daire başkanlığının yapılan durağın tekrar yıkılması için karar çıkarıldığını ifade ettiler.

Sabah saatlerinde yıkım kararının neden çıkarıldığını öğrenmek için geldiklerini söyledikleri belediyede Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ağır ile tartışan taksiciler ve zabıta memurları arasında arbede yaşandı. Belediye içerisinde başlayan tartışma sonucu çıkan arbede sokağa taştı. Belediye önünde kendilerine yumruk attığını iddia ettikleri Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ağır'ın kendilerinden özür dilemesi gerektiğini söylediler.

Belediye önünde bir süre devam eden arbedede özel güvenlik görevlileri ve zabıta memurları taksicileri uzaklaştırmakta güçlük çekti. Taksiciler alınan yıkım kararının yanlış olduğunu öne sürdü. Durak yapımı için 10 bin TL projeye para yatırdıklarını söyleyen taksiciler yapımın ertesi günü yıkılmak istenen duraklarının yıkılma nedeninin daire başkanları arasındaki çekişmenin neden olduğunu iddia etti. Sakinleştirilmekte güçlük çekilen taksiciler olay yerine gelen polis tarafından belediye binasından

uzaklaştırıldı. - ERZURUM

Taksicilerin Durak İsyanı Çözümlenemedi
Taksicilerin Durak İsyanı Çözümlenemedi
Taksicilerin Durak İsyanı Çözümlenemedi
Taksicilerin Durak İsyanı Çözümlenemedi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Taksicilerin Durak İsyanı Çözümlenemedi - Son Dakika


Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Evinde cansız bedeni bulunan gencin şüpheli ölümü polisi harekete geçirdi Şiddet son bulmuyor! Genç kadın, ölümden balkondan atlayarak kurtuldu Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek