Taksim meydanında Kürtçe müzik yapmalarına izin verilmeyen grup, İBB binası önüne gidip protestoda bulundu - Son Dakika

Taksim meydanında Kürtçe müzik yapmalarına izin verilmeyen grup, İBB binası önüne gidip protestoda bulundu

11.08.2022 12:10

Taksim meydanında Kürtçe müzik yaptıkları esnada zabıta ekipleri tarafından engellenen bir grup genç, tepkilerini İBB'nin binası önüne giderek gösterdi. İBB binası önünde Kürtçe müzik söyleyip dans eden grup, yaptıklarında yanlış bir durum olmadığını dile getirdi.

Taksim meydanında Kürtçe müzik yaptıkları sırada zabıtalar tarafından engellenen gençler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binasının önüne giderek protesto gerçekleştirdi.

KÜRTÇE MÜZİK SÖYLEYİP DANS ETTİLER

Yaptıklarında yanlış bir şey olmadığını dile getiren gençler, İBB binası önünde Kürtçe müzik söyleyip dans etti.

PENCERELER DOLDU TAŞTI

Gençlerin bu protestosu İBB çalışanlarının da dikkatini çekti. Çok sayıda İBB çalışanı, pencereden dışarı çıkararak gençlerin protestolarını izledi.

YORUMLAR
500
Bakan Varank: Türkiye, küresel inovasyon endeksinde tarihinin en yüksek seviyesinde Bakan Varank: Türkiye, küresel inovasyon endeksinde tarihinin en yüksek seviyesinde Kuruluş Osman 99. Bölüm Fragmanı 5 Ekim Çarşamba atv'de! Kuruluş Osman 99. Bölüm Fragmanı 5 Ekim Çarşamba atv'de! Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksi'nde tarihinin en yüksek seviyesine çıktı Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksi'nde tarihinin en yüksek seviyesine çıktı

Son Dakika Güncel Taksim meydanında Kürtçe müzik yapmalarına izin verilmeyen grup, İBB binası önüne gidip protestoda bulundu - Son Dakika


Advertisement