Son Dakika Haberleri: Taksim'deki Majestik Sinemasını Su Bastı

Taksim'deki Majestik Sinemasını Su Bastı

2 yıl önce

*BEDAŞ'ın kazı çalışması sırasında su borusu patladı.

Taksim'deki Majestik Sinemasını Su Bastı, System.String[]
*BEDAŞ'ın kazı çalışması sırasında su borusu patladı. Sokakta bulunan Majestik Sineması'nı su bastı. 

 

Haber: Erhan TEKTEN - Kamera: Hasan YILDIRIM/ İstanbul DHA

Beyoğlu Taksim İstiklal Caddesi Ayhan Işık Sokak üzerinde Boğaziçi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (BEDAŞ) tarafından yapılan kazı çalışması sırasında bir isale borusu patladı. Sokak üzerinde bulunan Majestik sinemasını su bastı. 5 salonlu sinemanın zemin altında kalan 2 salonunun makine dairesine havalandırma deliğinden ve kapı eşiğinden gelen su nedeniyle bir dijital sinema makinesi zarar gördü. Salonların da su aldığı görülürken, sinema sabini Fırat Dilbaz, 100 Bin dolarlık sinema makinesinin zarar gördüğünü belirtti. Olay yerine çağrılan İSKİ ekipleri ise, sorunu gidermek için çalışma başlattı. Öte yandan, sinema yetkililerinin elektrikleri kestiği ve üst kattaki salonda film izleyenlerin dışarı çıkartıldığı öğrenildi.

 

"100 BİN DOLARLIK MAKİNEMİZ ZARAR GÖRDÜ"

Dilbaz, "Sabahleyin BEDAŞ ekipleri yola elektrik kablosu döşeyecekti. Boru patlayınca buradaki su, olduğu gibi sinema salonunun içine doldu. 100 Bin dolarlık sinema makinemiz zarar gördü. Şu an 5 salondan 2'sine su girdi. "

"ŞAŞE YAPSAYDI BİNAYI KURTARAMAZDIK"

15 yıllık makinist Bekir Çağrı ise, "Sabahleyin buraya geldiğimde hiçbir şey yoktu. Gayet sakindi. Asansörle yukarı çıkmam gerekiyordu. Bir yerden su sesi geliyordu. Su geldiği için makine kendini kapatmış. Şase yapsaydı binayı kurtarmazdık. Sonra elektrik doğalgaz ve suyu kestik. Salonda bulunan müşterilerin paralarını iade ederek hepsini gönderdik"

Görüntü dökümü:

-----------------------

-Olay yeri

-Kazı yapılan yer

-Çukurdaki su

-Makine dairelerinin görüntüsü

-Havalandırma borularından akan su

-Sinema salonunda duvardan akan su

-Yerdeki su birikintileri

-Kovalardaki sular

-Sinemanın dış görüntüsü

-İSKİ ekiplerinin görüntüsü

-Fırat Dilbaz ile röp

- Makinist ile röpBuket Aydın ve Fatih Portakal'ı Birbirine Düşüren Çiftçi: Kanal D Yüzünden Küfür Yedim Doğu'daki 5 İlde Yapılan Seçim Anketinde, HDP Diğer Partileri Geride Bıraktı

İki Grup Arasındaki Kavga AVM'yi Savaş Alanına Çevirdi! Yaralılar Var