Taksim'de genç kadını takip ederek taciz eden şüpheli hakkında 13 yıla kadar hapis istendi - Son Dakika

Taksim'de genç kadını takip ederek taciz eden şüpheli hakkında 13 yıla kadar hapis istendi

23.09.2020 18:49

İstiklal Caddesi'nde genç kadını adım adım takip ederek taciz ettiği iddiasıyla polisler tarafından suçüstü yakalanıp serbest bırakılan ancak ertesi gün şikayetçi olmak üzere geldiği adliyede gözaltına alındıktan sonra tutuklanan şüpheli hakkında iki suçtan 13 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde genç kadını takip ederek taciz ettiği iddiasıyla polisler tarafından suçüstü yakalanıp serbest bırakılan ancak ertesi gün şikayetçi olmak üzere geldiği adliyede gözaltına alındıktan sonra tutuklanan S.T. hakkındaki soruşturma tamamlandı. Şüpheli S.T. hakkında "cinsel saldırı" ve "cinsel taciz" suçlarından 13 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Taksim'de İstiklal Caddesi'nde Ö.K. isimli kadını takip ettiği kameralara yansıyan S.T. polis tarafından 20 Eylül'de gözaltına alınmıştı. S.T. karakoldaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı. Ancak ertesi gün hakkında çıkan haberlere yönelik suç duyurusunda bulunmaya geldiği İstanbul Adalet Sarayı'nda polisler tarafından genç kadının bacağına dokunduğunu söyleyerek şikayetçi olması üzerine yeniden gözaltına alınmıştı.

"KADINI KORUMAK İÇİN YANINDA YÜRÜDÜM"

Savcılıkça ifadesi alınan şüpheli S.T'nin tutuklanması talep edilmişti. Suçlamayı reddeden şüpheli S.T. ifadesinde, kadının kendinde olmadığını, başkalarının kadını götürmek istediklerini bunun üzerine kadını korumak için yanında yürüdüğünü, kesinlikle dokunmadığını, görüntülerde de dokunmadığının görüldüğünü söylemişti. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen S.T. tutuklanmıştı.

İKİ SUÇTAN 13 YIL HAPSİ İSTENDİ

Savcılık, şüpheli S.T. hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Şüpheli S.T. hakkında "cinsel saldırı" ve "cinsel taciz" suçlarından 13 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi. İddianame kabul edilirse şüpheli S.T. önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Taksim'de genç kadını takip ederek taciz eden şüpheli hakkında 13 yıla kadar hapis istendi

NE OLMUŞTU?

İstiklal Caddesi'nde meydana gelen olayda, Sezer T. (28) metroda seyahat eden Ö.K. (23) isimli genç kadının yanına oturdu. Taksim'de metrodan inen Ö.K. İstiklal Caddesi'nde yürüdüğü esnada metroda yanına oturan Sezer T.'nin kendisini takip ettiğini fark etti. Kadının tedirgin tavırlarından şüphelenen Güven Timleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri genç kadını ve Sezer T.'yi takibe aldı. Taksim'de genç kadını takip eden kişi güven timlerince yakalandı.

Taksim'de genç kadını takip ederek taciz eden şüpheli hakkında 13 yıla kadar hapis istendi

MAĞAZAYA GİRİP ATLATMAYA ÇALIŞTI

Genç kadın İstiklal Caddesi üzerinde bir mağazaya girerek kendisini takip eden Sezer T.'den kurtulmaya çalıştı. Ö.K. mağazadan çıktıktan sonra yanına yaklaşan Sezer T. sözlü tacizde bulundu. Bunun üzerine polis ekipleri olaya müdahale ederek Sezer T.'yi gözaltına aldı. Ö.K.'nin şikayetçi olduğu Sezer T. ifadesi alınmak üzere Güven Timleri Şube Müdürlüğü Bölge Amirliği'ne götürüldü. Öte yandan, cadde boyu süren adım adım takip kameralara yansıdı.

Taksim'de genç kadını takip ederek taciz eden şüpheli hakkında 13 yıla kadar hapis istendi
Taksim'de genç kadını takip ederek taciz eden şüpheli hakkında 13 yıla kadar hapis istendi
YORUMLAR (79)
  • Bilir Kişi: Bu kız takip edildiğini biliyor nedenmi biliyor çünkü şahsı atlatmak için mağazaya giriyor.Ayrıca takip edildiğini bildiği halde,o caddeyi çok iyi biliyoruz adım başı polis, kız neden orada bir polise başvurmuyorda polis şahsı takip ediyor vardır bir kuyruk sallama beni takip et gibi ilk gözaltında serbest kalıyor, haberler duyulunca kıza ailesi tarafından şikayetçi ol denilmişmidir ertesi gün kız tekrar şikayetçi oluyor şahıs tutuklanıyor Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Kayıp adalet: Şimdi neler olacağını ben söyleyeyim. Bu genç en iyi 2 yıl ceza alsa bile siciline cinsel saldırı ve cinsel taciz işlenecek. Hapishanede linç yemezse çıktıktan sonra kimse iş vermeyecek. hem sabıkası olduğundan hemde cinsel suçlardan dolayı. 5 yıl boyunca sicilinde gözükecek. Ondan sonra ilerde çocukları olduğunda, memur olarak devletin güvenlik birimlerine giremeyecek. Polis asker vb. Babaları yüz kızartıcı suç işlediği için. Hayır bu adamın suç işlediğini kabul ediyoruz. Ama cezası bu olmamalıydı. Belki biraz gözünü korkutma nezarethanede birkaç jop yada 1 ay ev hapsi. Adama verilen cezayı uygun bulanlara diyorum. Bir ay cezaevinde yatın o zaman anlarsınız. Darbeye kalkışan yüksek rütbeli askerler bile 10 - 12 yıl alıyor. Bu ülke batıdan alınan yasalarla yönetildikçe bu arkası kesilmez. Eğer şikayetçi olan kız bunları okuyorsa elini vicdanına koysun ve şikayetten vaz geçsin. Yoksa o kız, yakalayan polisler ve iddanameyi hazırlayan savcı hepsi yaptıkları bu zulümün cezasını bu dünyada bir şekilde çeker. Evet o kişi suçluydu ama cezası bu kadar olmamalı... Cevap Yaz 5 2 Yayından Kaldır
  • Yok ebe...: Senin anana bacına kızına yapılsa aynısını yazdıklarını yapar mıydın 1 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Özbekistan'dan protesto açıklaması: Yıkıcı dış güçlerin bir girişimi Özbekistan'dan protesto açıklaması: Yıkıcı dış güçlerin bir girişimi Crosscurrents Trio, 9 Temmuz'da İstanbul'da konser verecek Crosscurrents Trio, 9 Temmuz'da İstanbul'da konser verecek 'Tarım Eğitiminde İş Birliği Programı'nın tanıtımı İstanbul'da yapıldı 'Tarım Eğitiminde İş Birliği Programı'nın tanıtımı İstanbul'da yapıldı
Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Taksim'de genç kadını takip ederek taciz eden şüpheli hakkında 13 yıla kadar hapis istendi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement