Talabani'nin Cenazesinde Yaşanan Gizli Bayrak Krizi, Eşinin Tepkisiyle Ortaya Çıktı - Son Dakika

Talabani'nin Cenazesinde Yaşanan Gizli Bayrak Krizi, Eşinin Tepkisiyle Ortaya Çıktı

07.10.2017 17:36

Tabutu Kuzey Irak bayrağına sararak kriz yaratan IKBY'nin, Talabani'nin mezarına Irak bayrağı çekilmesine de izin vermediği ortaya çıktı. Eşi Hero Talabani, bugün o bayrağı mezarın başına dikti.

Irak eski Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) lideri Celal Talabani'nin cenaze töreninde bayrak krizi yaşanmış, Talabani'nin Almanya'dan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) Süleymaniye şehrine getirilen naaşının üzerine IKBY bayrağı serilince, Arap vekiller duruma tepki göstererek töreni terk etmişti.

MEZARININ BAŞINA IRAK BAYRAĞI DİKTİ

Cenazede başka bir krizin daha yaşandığı bugün ortaya çıktı. Talabani'nin eşi Hero Talabani, bugün eşinin mezarı başına tekrar geldi. Mezara çiçek koyan Hero Talabani, kendisine eşlik eden görevlilerin getirdiği Irak merkezi yönetim bayrağını mezarın başına dikti.

YENİ BİR KRİZE İZİN VERMEDİ

Kuzey Irak yönetiminin, cenaze sırasında Irak bayrağının herhangi bir şekilde kullanılmasına izin vermediği, Hero Talabani'nin yeni bir krize meydan vermemek için bayrağı bugün diktiği öğrenildi.


Son Dakika Güncel Talabani'nin Cenazesinde Yaşanan Gizli Bayrak Krizi, Eşinin Tepkisiyle Ortaya Çıktı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: Zengilan şehri bizimdir Kılıçdaroğlu ve İnce, Bekir Coşkun'un cenazesinde yan yana saf tuttu Alanya maçında 11'e alınmayan Feghouli ısınma çalışmalarında yer almadı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Oyuncu Gurur Aydoğan, ticarete atılmaya karar verdi İtalya'da 30 kadına bilinçli olarak HIV bulaştıran bir kişiye, 24 yıl hapis cezası Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde "Mekanın sahibi geri geliyor" diyen Buket Aydın, yeni projesini duyurdu