Talabani ve Barzani Bu Hafta İkinci Kez Bir Araya Geldi - Son Dakika

Talabani ve Barzani Bu Hafta İkinci Kez Bir Araya Geldi

26.11.2012 15:57
Talabani ve Barzani Bu Hafta İkinci Kez Bir Araya Geldi, System.String[]

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile K.Irak Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani Erbil'de bu hafta ikinci kez bir araya geldi.

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile K. Irak Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani Erbil'de bu hafta ikinci kez bir araya geldi.

Erbil'deki Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) parti merkezinde gerçekleşen görüşmede, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ve üst düzey yetkililer de hazır bulundu.

Partinin internet sitesinden yapılan açıklamada Talabani ve Barzani'nin, Irak ile Kürt bölgesi arasında yaşanan son gelişmeler ve diğer bölgesel konuları müzakere ettiği bildirildi.

Bu arada Bağdat hükümeti ile kuzeydeki bölgesel yönetim arasındaki tansiyon tırmanmaya devam ediyor. Kürt yönetimi, peşmerge güçleri ile Irak askerleri arasında çatışma yaşanan bölgeye asker ve tank takviyesi yapıyor. Irak hükümet güçleri ise Kerkük'e 30 kilometre mesafede mevzilendi.

Başbakan Nuri el Maliki'nin, kuzeyde güvenliği sağlamakla görevlendirdiğini açıkladığı Dicle Operasyon Gücü'nün Kerkük yakınlarına gelmesi üzerine, peşmergeler Kerkük yolunu kapatmıştı. - ERBİL

Talabani ve Barzani Bu Hafta İkinci Kez Bir Araya Geldi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Talabani ve Barzani Bu Hafta İkinci Kez Bir Araya Geldi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı