Talas'ta kış uykusuna giren haşerata ilaçlama - Son Dakika

Talas'ta kış uykusuna giren haşerata ilaçlama

20.10.2020 11:54
Talas'ta kış uykusuna giren haşerata ilaçlama, System.String[]

Talas Belediyesi tarafından kış döneminin yaklaşmasıyla birlikte yuvalarına çekilen sinek ve haşerata karşı ilaçlama yapıldı.

Talas Belediyesi tarafından kış döneminin yaklaşmasıyla birlikte yuvalarına çekilen sinek ve haşerata karşı ilaçlama yapıldı. Yerinde çözüm amaçlayan yöntem ile önümüzdeki yaz ayları için şimdiden tedbir alınmış oluyor.

Kış uykusuna çekilmeye başlayan sivrisinekler ve bunların yumurta bıraktığı alanlarda yapılan 'Larvasit Biyosidal İlaçlama' yöntemiyle yazın oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Uygulama kapsamında metruk alanlar, mağaralar, çöp boşaltım alanları, gübrelikler, dere yatakları ve mazgallarda doğaya zarar vermeyen özel kimyasallarla ilaçlama gerçekleştiriliyor.

VATANDAŞLAR MEMNUN

Uygulamadan memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar, Talas Belediyesi'nin rahat ve huzurlu bir ortam oluşturmak için sürekli çalıştığına dikkat çekti.

Yapılan çalışmalardan dolayı sinek ve diğer haşerattan uzak bir yaz geçirdiklerini dile getiren vatandaşlar, önümüzdeki yaz içi şimdiden tedbir alınmasının çok önemli ve doğru bir yöntem olduğunu ifade etti. - KAYSERİ

Talas'ta kış uykusuna giren haşerata ilaçlama
Talas'ta kış uykusuna giren haşerata ilaçlama
Talas'ta kış uykusuna giren haşerata ilaçlama
Talas'ta kış uykusuna giren haşerata ilaçlama

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Talas'ta kış uykusuna giren haşerata ilaçlama - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüs Bilim Kurulu, Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplanıyor Son Dakika: Araç sahiplerine müjde! Benzine 32 kuruş indirim Milli Takımda 4 futbolcu kadrodan çıkarıldı Evleri yakıp ağaçları kesen Ermeniler, bu kez de hayvanları telef etti Hindistan'da iğrenç olay! 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunup taşlayarak öldürdüler Son Dakika! ABD'li ilaç şirketi Moderna Inc'den koronavirüs aşısı müjdesi: Yüzde 94,5 etkili oldu 27 yıl sonra bir ilk! Aliyev, işgalden kurtarılan Füzuli ziyaretinde tezahüratlarla karşılandı Eşinin boğazını kesip eşarpla boğmaya çalışan sanıktan pes dedirten savunma: Kasti yapmadım