Talat: Federasyon İstemeyip İster Gibi Yapmak Çelişki Yaratıyor - Son Dakika

Talat: Federasyon İstemeyip İster Gibi Yapmak Çelişki Yaratıyor

18.01.2012 18:20
Talat: Federasyon İstemeyip İster Gibi Yapmak Çelişki Yaratıyor, System.String[]

KKTC 2.Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, "federasyonu istemeyip ister gibi yapmak ve bu doğrultuda çalışma içerisinde bulunuyormuş gibi gözükmek çelişki yaratıyor." dedi.

KKTC 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, "federasyonu istemeyip ister gibi yapmak ve bu doğrultuda çalışma içerisinde bulunuyormuş gibi gözükmek çelişki yaratıyor." dedi.

Bir televizyon programına katılan Talat, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'na yüklendi. Kıbrıs sorununda çeşitli çelişkili açıklamaların yapıldığının ifade edilmesi üzerine Talat, "istenilmeyen bir şey üzerinde çalışma yapıldığında ciddiyetsizlik ya da bir tutarsızlıklar silsilesinin ortaya çıktığını" söyledi. Talat, "Federasyonu istemeyip ister gibi bunun üzerinde çalışma yapıyormuş gözükmenin çelişki olduğunu" ifade etti.

"ERTELENEBİLİR"

2. Cumhurbaşkanı Talat, Greentree'de gidilecek köyün minarelerinin görüneceğini söyledi ve New York zirvesinin ardından görüşmelerin Rum tarafının Dönem Başkanlığına kadar uzatılabileceği ihtimalinden bahsetti. Dönem Başkanlığı ile birlikte Hristofyas'ın yoğun bir çalışma sürecine gireceğini de hatırlatan Talat, bu yüzden görüşmelerin Rum tarafındaki seçimlerin ertesine ertelenebileceğini belirtti.

DENKTAŞ, "DEDEM 120 YAŞINA KADAR YAŞADI, BENİM ELİMDEN KOLAY KURTLAMAZSIN" DEMİŞ

Selefi Rauf Denktaş'ın "hastaneden çıkarsam Talat'ı ziyaret edeceğim" dediğinin hatırlatılması üzerine Talat, Denktaş'ın kendisiyle hep iyi ilişkileri olduğunu belirtti ve çeşitli dönemlerdeki diyaloglarını anlattı. Denktaş'ın kendisine "benim elimden kolay kurtulamayacaksın, benim dedem 120 yaşına kadar yaşadı" dediğini söyleyen Talat, Denktaş'ın en gergin anlarda bile espritüel tutumuyla gerginlik yaratmadığına dikkat çekti. Talat, bütün bunlara rağmen Denktaş'ın hedefinin başka olduğunu, KKTC'yi tanıtmak ve hatta Türkiye'ye bağlanmak gibi inancı olduğunu ve elbette herkesin bu gerçeği bilerek onun düşüncelerine saygılı olması gerektiğini dile getirdi. Talat, Denktaş'ın 2004'e kadar Kıbrıs'la ilgili Kıbrıs ve Türkiye siyasetini doğrudan yöneten kişi olduğunu da söyledi.

Talat: Federasyon İstemeyip İster Gibi Yapmak Çelişki Yaratıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Talat: Federasyon İstemeyip İster Gibi Yapmak Çelişki Yaratıyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım